Skocz do zawartości

Parker Duofold Lapis Lazuli International


Mariusz888

Polecane posty

dsc8506.jpg

Korpus:

Pomimo szybkiego research'u w internecie, nie udało mi się znaleźć z czego jest zrobiony. Najpewniej jest to rodzaj jakiejś żywicy czy innego akryloidu. Pióro ma piękny lazurowy kolor, który w połączeniu ze złoconymi elementami wygląda naprawdę świetnie. Zwieńczenie skuwki oraz korpusu otrzymało kolor czarny - można powiedzieć, że wizualnie stanowi to swego rodzaju klamrę. Pióro jest stosunkowo lekkie, chociaż do wyważenia nie można mieć zarzutów. Pisze się nim bardzo wygodnie i nawet dłuższe użytkowanie w jednej sesji "pisarskiej", że tak to ujmę, nie nastręcza żadnych problemów. Jak to w Duofoldach bywa sekcja jest czarna. Klip stanowi swego rodzaju transpozycja "strzały" Parkera. Kontrast pomiędzy złotem, a pięknym odcieniem niebieskiego uwypukla się szczególnie mocno. Na zwieńczeniu skuwki możemy znaleźć płytkie żeberkowanie oraz wstęgę z napisem DUOFOLD. Jedyną rzeczą, której chyba producent nie przewidział to wypełnienie tego motywu czarną farbą. Kiedy kupiłem pióro, które już było używane przez poprzedniego właściciela, brakowało wypełnienia w "O". Podczas użytkowania go przeze mnie wypadła farba z kilku kreseczek i pierścienia dookoła. Element (a zwłaszcza wypełnienia) jest malutki więc na pewno nikt na to nie zwróci uwagi - trzeba jednak o tym wspomnieć. Na korpusie nie ma już żadnych imprintów jak to dawniej bywało - jedynie na czarnym elemencie na końcu korpusu widnieją malutkie literki "MADE IN UK oraz nieco większe PARKER.

Stalówka:

Złota 18k 750 pisząca bardzo dobrze, chociaż trzeba przyznać, że należy raczej do sztywnych. Generalnie pisze się nią bardzo wygodnie i lekko sunie po papierze, chociaż jeśli o jej twardość chodzi to raczej zbyt elastyczna nie jest. Takie dziś mamy stalówki. Aczkolwiek nie wiem czy uznawać to za wadę - tak się dziś produkuje i tyle. A pisze się bardzo przyjemnie i bezproblemowo więc ciężko się tu czepiać inaczej niż na siłę. Stalówka jest dwukolorowa, z charakterystyczną "strzałą" - wzór ten przez wiele lat pojawiał się na stalówkach Parkera.

dsc8513.jpg

System napełniania:

Naboje lub tłoczek - czyli nie ma się nad czym rozwodzić - generalnie standard.

Opakowanie:

Pióro kupiłem jako używane w dużym etui Parkera - nie wiem czy tak było w oryginale.

Cena i jakość:

Duofold International to obecnie ok 1300zł w sklepie. Niemniej kolor, który prezentuję jest raczej rzadki i w sklepie mamy nikłe szanse na jego zdobycie. Ogólnie jego niewielka ilość sprawia, że na niektórych aukcjach jego ceny dochodzą nawet do prawie 900USD. Ja za pióro zapłaciłem... 300zł. Sprzedający ze znanego w PL portalu aukcyjnego miał bardzo, ale to bardzo słabe zdjęcia, co de facto pomogło kupić pióro za tak niewielką kwotę. Co prawda trochę zaryzykowałem no ale... kolor generalnie zobaczyłem jak otwarłem przesyłkę. Pióro nie miało tłoczka więc dokupiłem później (nie lubię naboi). Ale było tak potwornie zawalone atramentem że prawie dobę spędziło w wodzie. Stalówka i cała sekcja były pełne starego atramentu. Nawet wewnątrz skuwki było go tyle że wymagała poważnego czyszczenia. Po tych jednak zabiegach pióro działa bardzo dobrze.

Podsumowanie:

Jest to jedno z najczęściej używanych przeze mnie piór - można powiedzieć, że jest takim przysłowiowym "wołem roboczym". Nigdy jeszcze mnie nie zawiodło. Dlatego cóż mogę zrobić innego niż je polecić i zarekomendować do zakupu? Ja uważam, że w pewien sposób wygrałem los na loterii, ponieważ za naprawdę małe pieniądze nabyłem pióro, którego wartość jest kilkukrotnie większa, a dodatkowo spisuje się nienagannie.

dsc8508.jpg

dsc8510.jpg

dsc8520.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, mógłbyś podać jego wymiary lub - o ile to możliwe - porównać je z gabarytami pelikanów m600/m800?

Zamknięte - 13,2cm

Skuwka - 5.8cm

Otwarte (od czubka stalówki do końca) - 12,4cm

Z nałożonąna tył skuwką - 16,7cm

Średnicę ciężko zmierzyć bez suwmiarki bo mam tylko linijkę ale wydaje mi się, że:

Skuwka 1,4cm

Korpus 1,2cm

Z Pelikanami nie porównam bo nie posiadam ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Stalówka wygląda kiepsko, tak... komiksowo...

Penie. Lepiej wygląda stalówka w Herbie. Tak mangowo :lol:

Choć nie jestem fanem Parkerów, to muszę przyznać, że na ten kolor bym się skusił. A stalówka w tym piórze, to cud, miód, i klasyka designu Parkera.

zdrówka

Edytowano przez konis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...