Skocz do zawartości

Visconti Black


Mariusz888

Polecane posty

Tak przy innej okazji powstała mała próbka ;)

dsc8526.jpg

hpim5621.jpg

Do powyższego trzeba by jedynie dodać, że te małe buteleczki Visconti są mało wygodne. O tym, że są plastikowe już wspomniałem. Niemniej stosunkowo duża wysokość + niezbyt szeroki wlew powodują, że czasem ciężko oszacować głębokość zanurzenia pióra. Ogólnie w dużych flakonikach jest lepiej chociaż też nie jest to szczyt marzeń jeśli o butelki na atrament chodzi icon_wink.gif?m=1129645325g

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie schnie całkiem szybko - ze stoperem nie mierzyłem, ale niegdy chyba jeszcze nie zdarzyło mi się nic rozmazać co było przy jego pomocy napisane. Chociaż po prawdzie dużo zależy od papieru - jak ktoś pisze na gładkich które powoli wchłaniają to może to mieć znaczenie - ja raczej piszę na "normalnych" papierach jeśli mogę to tak ująć i tu z rozmazywaniem problemu nie ma wg mnie :) Wydaje mi się, że to przez to iż jest dosyć płynny to ta płynna część jest właśnie szybko wchłaniana i to przekłada się na szybkie schnięcie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko te buteleczki wołają o pomstę do nieba... :rolleyes: jakbym miał ciągle z tego tankować to od razu bym go przelał do jakiejś innej butelki - chociażby po Watermanie... nie rozumiem jak taka firma jak Visconti mogła przejść na plastik. Przecież praktycznie cała konkurencja sprzedaje w szkle (i to nawet tańsze atramenty).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Ja sobie zostawiłem pusty kałamarz po małym Pelikanie właśnie na wypadek, gdyby jakiś ink, który wpadł mi w oko był serwowany w czymś wymyślnym, ale kompletnie nieużytecznym (vide atramenty Caran d'Ache)...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...