Skocz do zawartości

Pelikan M150 - opinie


Polecane posty

Pelikan M150 - jaki właściwie jest?

Jak ja lubię czytać na forum o wszystkich tych Pelikanach. Niby takie proste pióra, a tyle nieścisłości (patrz: Pelikan 120 w zielone paski - istniał czy nie?)

A jak to jest z Pelikanem M150? Tani i ładny, ale zdaje się być tandetny (taki plastikowy). Co o nim sądzicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pelikan M150 - jaki właściwie jest?

.........

A jak to jest z Pelikanem M150? Tani i ładny, ale zdaje się być tandetny (taki plastikowy). Co o nim sądzicie?

No cóż. Odnoszę inne wrażenie. Ten "plastik" jest w Pelikanie M150, M200, M405 taki sam.

Peliakan M150 to fajne małe piórko, wykonane z niemiecką perfekcyjną solidnością.

Black-Red

c05e1bfa9a23ce90.jpg

Black

eb41141c307fd499.jpg

Oba razem.

dfe2f474c0dccc0f.jpg

Pomiędzy Pelikanem M405 i Pelikanem M250.

0b97f42ec3b334ea.jpg

zdrówka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nilfein

Moim skromnym zdaniem (a używałem 150-ki jako pióro główne przez ostatnie dwa lata), pióro jest fantastyczne. Wcale nie jest tandetne. Może design ma niezbyt porywający w porównaniu do włoszczyzny (choćby ze stajni Visconti), ale jest solidnie wykonane i niezawodne, jak to u Niemca. Dodatkowego smaczku dodaje fakt, iż wymiana stalówki jest banalnie prosta i tania (mam zarówno F jak i EF), a do tego cykliczne czyszczenie pióra nie nastręcza najmniejszych problemów. Jeszcze nie zdarzyło mi się, aby kiedykolwiek zaschło, czy miało problemy ze startem (nawet po kilku tygodniach odpoczynku w szufladzie). Nie jest również jakoś specjalnie wybredne względem atramentu - pisze w zasadzie tym, czym się je zatankuje, bez grymaszenia.

Jest lekkie i małe w porównaniu do innych popularnych (czyt. łatwo dostępnych) piór (np. WM Hemisphere czy Sheaffer Prelude), ale atramentu mieści w sobie tyle, że niejedno większe pióro z konwerterem wysiada. Dzięki niewielkiemu gabarytowi można pióro bez problemu zmieścić zarówno w damskiej mikrotorebce czy kieszeni koszuli lub marynarki (zakręcana skuwka jeszcze nigdy mnie nie zawiodła i pióro nie wylało nawet walając się luzem po teczce). Do tego cena nowego pióra na rynku pierwotnym oscylująca pomiędzy 160 a 230 zł jest jak najbardziej akceptowalna. Reasumując, pióro warte uwagi, w moim osobistym rankingu zostawiające daleko w tyle inne z tej półki cenowej.

Zasadniczo, jedyny mankament, jaki zauważyłem po długim okresie ostrej eksploatacji (dużo piszę w pracy, a do tego regularnie prowadzę dziennik, pióro mam zawsze w teczce lub kieszeni), to ryski pojawiające się na korpusie od zakręcania i zakładania skuwki na tył pióra. Pozatym - bez uwag.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nilfein

Pingwin - nie zeszła, co było kolejnym pozytywnym zaskoczeniem, bo na różnych forach naczytałem się, że to dość częsty problem. Wpadła mi do głowy teoria, że z obłażącą stalówką może mieć związek wykorzystywany do pióra atrament. Ja używałem w zasadzie wyłącznie Pelikana (Blue-Black, Royal Blue i Edelstein Sapphire) lub - okazjonalnie - Parkera Blue.

Jedyne, zauważone przeze mnie ubytki pozłoty to drobne, prawie niewidoczne przetarcia na klipsie i ringach. Poza tym - ponad dwa lata bez zarzutu ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

To całkiem przyjemne piórko, jakiś czas temu udało mi się dopaść na ebay.de za ok. 7 euro z wysyłką używane. Jest małe, ale nie zbyt małe. Dla mnie ma wymiary graniczne. Jestem zaskoczony jak niewielkie różnice w komforcie pisania się pomiędzy M150, a M200 i M400.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc dopiero zaczynam, swoją przygodę z pisaniem piórem - pomijając kilka "prezentowych" Parkerów Vector i Watermana Graduate - nie miałem do czynienia z innymi piórami. Zawsze jednak podobały mi się Pelikany i chciałem zacząć właśnie od modelu M150. Skąd moje pytanie o różnice pomiędzy M150 a M200, bo ich ceny są bardzo zbliżone.

ps. czy to jest dobra oferta za nowe pióro?: http://pentos.pl/p,pioro_wieczne_pelikan_tradition_m150_czarne,2257.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...