Skocz do zawartości

atrament z super przepływem


Pilot Inspektor

Polecane posty

Mam wrażenie że częśc piór dobrze funkcjonuje z jedynie konkretną grupą atramentów. I nie chodzi to o to że do watermana można stosować atrament tylko i wyłącznie produkcji watermana, ale ze pióra ze słabym przepływem atramentu (np pilot 78g) lubią tylko te atramenty, które gwarantują dobry przepływ. Moje piloty poprawnie działają jedynie z niebieskim parkerem i czarnym pilotem.

Jakie inne atramenty polecacie do piór które nie przepadają za zbyt gęstym "paliwem"?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam doświadczenia jeśli chodzi o atramenty ale z tych co mam to najlepszy przepływ z moim piórami mają dopowiednio : Montblanc Royal Blue, Diaminie Florida Blue, Diamine Asa Blue. Wybrałem MB ponieważ ladniej cieniuje, ale nie przebija i nie strzępi jak jest w przypadku Diamine. Niestety kolor mniej ciekawy i mógłby być bardziej nasycony.

MB Toffee Brown takze ma świetny przepływ, aż za dobry... ale u mnie rozlewa, strzępi, przebija...

Z niecierpliwością czekam na nowe niebieskie atramenty MB.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Ach te przepływy. Mam pytanie. Ostatnio zauwazyłem, że mój sheaffer balance jakby odmawiał współpracy z atramentem sheaffera. Co to oznacza. Otóż w trakcie transportu bardzo często pióro po prostu wylewało. Po zmienieniu atramentu na watermana wylewanie ustało. Czy wiązać to z jakością, gestością atramentu czy to wina pióra? Jakie jest Wasze zdanie, może mieliście podobne przypadki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach te przepływy. Mam pytanie. Ostatnio zauwazyłem, że mój sheaffer balance jakby odmawiał współpracy z atramentem sheaffera. Co to oznacza. Otóż w trakcie transportu bardzo często pióro po prostu wylewało. Po zmienieniu atramentu na watermana wylewanie ustało. Czy wiązać to z jakością, gestością atramentu czy to wina pióra? Jakie jest Wasze zdanie, może mieliście podobne przypadki?

ja miałam taki przypadek z "markeciakiem" i to zdecydowanie była wina pióra. Najpierw wylewało minimalnie, później to był już konkret i zalane dokumenty, przez przetrzymywanie ich wraz z piórem

źle dobrane połączenie - zarówno z piórem jak i z atramentem może być wszystko w porządku, jednak razem po prostu nie będzie się im chciało współpracować ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...