Skocz do zawartości

Pelikan M200 blau marmoriert


konis

Polecane posty

Klasyczny Pelikan. Ma dwa pióra Pelikana M200 w kolorystyce blau marmoriert. Jedno ciut starsze bez ringu przy pokrętle tłoczka i jedno nowsze z ringiem. Ale oba mają jeszcze stare logo na cap-topie - pelikana z dwoma pisklętami.

5b83321de0c494b4.jpg

2c630c6def6ad124.jpg

ef402fa7a29dec1a.jpg

To starsze pióro kupiłem wyposażone w 18 karatową złotą stalówkę. Pewnie było ono przeznaczone na rynek francuski. Na stalówce jest nawet wybita punca urzędu probierczego.

e6661aa953707e91.jpg

af481a6290832d58.jpg

Młodsze ma zwykłą stalową stalówkę.

538811e5081f49aa.jpg

Pelikan produkował cztery kolory marmurków : niebieski, jak w prezentowanym modelu, szary, zielony i szary z wtrąceniami koloru magenta. Oto komplet marmurkowych kolorów.

6aeaa0358a08a906.jpg

Oba pióra znakomicie piszą, choć stalowa stalka o rozmiarze F kreśli linię porównywalną ze złotą stalówką M.

f607993d7a87d3ef.jpg

zdrówka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im więcej oglądam Twoich Pelikanów, tym bardziej mi się podobają. Skorzystam z okazji i zapytam: jak sprawuje się stalowa stalówka w pisaniu jeśli chodzi o gładkość sunięcia po papierze?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....... Skorzystam z okazji i zapytam: jak sprawuje się stalowa stalówka w pisaniu jeśli chodzi o gładkość sunięcia po papierze?

Praktycznie nie wyczuwam różnicy pomiędzy złotą stalówką a stalową, a nawet skłonny jestem przyznać, że niejednokrotnie stalowa sunie bardziej gładko niż złota. Ale pewnie to kwestia szlifu niż rodzaju zastosowanego materiału..

zdrówka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...