Skocz do zawartości

Jinhao 530 vel 159 - grubasek...


Gość

Polecane posty

Kupiłem to pióro z ciekawości. W sumie nie zawiodło. Ot, chińskie pióro. Wydaje mi się jednak, że jest przerysowane. Nie wiem, czemu. Może przez to, że przy tej wielkości metalowy gwint na korpusie robi wrażenie zakończenia rurki instalacji wodnej.:P

jinhao159vel530001n.jpg

jinhao159vel530002n.jpg

jinhao159vel530003n.jpg

jinhao159vel530004n.jpg

Tak pisze:

jinhao159vel530pismo001.jpg

A tu dwa światy, czyli Jinhao i Aurora.

jinhao159vel530005n.jpg

jinhao159vel530007n.jpg

:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 1 year later...

To dwa różne pióra ale jinhao 159 jest lżejsze i ma lepszy już inny gwint.

Nie istnieją  różnice w oznaczeniach piór dostępnych w Polsce i poza Polską.

Problemy występują jednak w piórach które nie mają wygrawerowanego numeru, dotyczy to np. jinhao 2006 - 2 (dwójka oznacza że pióro posiada dwa różne grawery) W pierwszej edycji nosiła oznaczenie 66, przynajmiej taka numeracja podana jest w starszych katalogach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Jinhao 159 zakupione w firmie Aris za 39 zeta, pisze bardzo gładko bez drapania, przerywania, dająca mokrą kreske 

 o grubości porównywalną do Waterman (M). Co do wykonania: to jedno z najlepszych piór wykonanych przeze mnie 

 nielubianej firmy Jinhao a miałem ponad 25 różnych sztuk. Dość solidnie zmontowane, nic nie haczy w dłoni, nic się nie rysuje

 pomimo częstego nakładania nasadki na korpus pióra. Waga 46gr  bez patrony (waga Łucznik) 

 Pióro faktycznie grubasek, w najszerszym miejscu korpusu wyszło mi że ma 15mm, wiec typowe do męskiej dłoni.

 Nie mam porównania z Montblanc 146-149 jeśli chodzi o walory wykonawcze czy też pisemne. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Yamahal, właściwie z ust mi wyjąłeś to co chciałem powiedzieć o tym piórze.  ;)  Dodałbym jeszcze, że jak dla mnie gdyby nie waga pióra, która praktycznie redukuje jego zastosowanie do stawiania podpisów i okazjonalnego pisania, byłbym już w pełni zadowolony. Również konwerter jest bardzo przyzwoicie wykonany. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt, pióro jest bardziej przystosowane do dłuższej eksploatacji niż do częstych wyrywkowych zadań, pomimo jego wagi

 a zdarza mi się pisać nim po 3-4 godziny dziennie i nie odczuwam jakiegoś totalnego zmęczenia dłoni.

 Osobiście lubię takie grubsze pióra niż przykładowo Parker vector i tego typu podobne.

 W tej firmie Aris już od ponad pół roku nie widzę tego piórka, alternatywą jest dość podobne pióro Jinhao 88

 http://firma-aris.pl/produkt/pioro-wieczne-jinhao-88-rozne-kolory i pomimo nienawiści do firmy Jinhao możliwe

 że w niedalekiej przyszłości zamówię, ale mam obawy że będzie to kolejne zmarnowane pare dyszek :cry: 

 Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...