Skocz do zawartości

Parker 61


papri

Polecane posty

Śliczne pióro. Mimo że przez chińskich naśladowców trochę spowszedniało to i tak jest obiektem mojego pożądania ;) dlatego mam kilka pytań:

1. Jak sprawdza się kapilarny system napełniania?

2. Czy każdy atrament przyjmuje bez zastrzeżeń, i jak wygląda sprawa zmiany atramentu na inny, czy długo zostaje "poświata" starego koloru? 3. Jak wygląda sprawa ze sporadycznym używaniem pióra (np kilka razy w tyg) czy atrament wtedy zasycha, czy często trzeba pióro czyścić/przedmuchiwać?

4. I najważniejsze - jak z lataniem samolotem. wydaje się idealnym piórem do tego ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kapilarny system napełniania sprawdza się bez zarzutu, ja stosuje atrament parker Quink Blue i jestem wierna tej marce dlatego akurat przy parkerze 61 nie zmieniałam tuszu na inny. Ja te pióro używam sporadycznie i nie wystąpiło w nim zaschnięcie atramentu. A co do ostatniego pytania to przypuszczam, że te idealnie się do tego nadaje, ale nie sprawdzałam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

niedawno przyszedł do mnie z Anglii drugi parker 61 z tęczową skuwką:

isdONixWU4k4e.jpg

i13gly6n9aXWz.jpg

iLKrljFhHV34H.jpg

mam już wersje Heritage (złoto srebrną) i Legacy (srebrną) pozostaje jeszcze Heirloom (żółte/zielone i różowe złoto).

teoretycznie najczęściej pojawia się na aukcjach (była najdłużej produkowana), ale nie wiem jak z tym będzie jeśli "uprę się" na wersję mk1...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
ale nie wiem jak z tym będzie jeśli "uprę się" na wersję mk1...

Zazdroszczę Ci tych dwóch modeli, bo mnie się nie udało ich jeszcze upolować.

Oba pióra, które są na zdjęciach, to MK1 (produkowane do 1962 roku - przynajmniej ja do takich danych dotarłem - storna Pentrace.com). MK2 miały szerszy ring (o-ring) z wgłębieniem na środku.

Co dziwne storna ParkerCollector.com podaje:

"In 1962 the Parker "61" Flighter with chrome plated trim was discontinued. The same year the ring between the section and pen body was made thinner, also the cap was shortened a little bit from 62 millimeters to 60 millimeters, these pens are considered by collectors to be the Parker "61" mk II".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat Heritage i Legacy są dostępne na ebay (i to w bardziej stonowanym kolorze) trzeba tylko dogadać się co do wysyłki no i oczywiście wygrać aukcję ;)

Wiem, że pióra to mk1, i dlatego własnie pisałem że chciałbym upolować również pióro w wersji mk1 ze skuwką Heirloom. Tylko nie wiem czy wystarczy mi na to cierpliwości.

A jeśli chodzi o dane ze stron, to na parkerpens to samo. Ale richardspens podaje inne (poprawne) informacje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że pióra to mk1, i dlatego własnie pisałem że chciałbym upolować również pióro w wersji mk1 ze skuwką Heirloom. Tylko nie wiem czy wystarczy mi na to cierpliwości.

W takim razie źle zrozumiałem. :) Dzięki za linki, zastanowię się, ale aktualnie walczę na innych frontach a amunicja się kończy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...