Skocz do zawartości

Lamy Al-Star Graphite a Lamy Lx Ru (różnice)


Polecane posty

Witam serdecznie

 

szukam pióra podobnego do Lamy Al star graphite, podoba mi się kolor jak i to jak piszę się stalówką.

Na chwilę obecną znalazłem podobne pióro, a mianowicie: Lamy LX Ru.

 

1. Pytanie czym te pióra róznią się?, po za tym, że mają różne wykończenia z jednej i z drugiej strony - nie sa plastikowe (jak u Al star) tylko metalowe jak w LX ru.

 

2.Czy stalówki są takie same tylko różnią się kolorem?

Czy liczba stalówek zamiennych jest tu taka sama?

W Al star, wiem, że są rózne i jest ich sporo. A może są takie same i można je stosować zamiennie? (np. srebrną zamiast czarnej i na odwrót?

 

3. Czy Ktoś wie gdzie znajdę porównanie obu piór obok siebie? (nie mogę znaleźć w Sieci.

 

Pozdrawiam,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć ;)

1. O ile moje oko i dłoń mnie nie zmyliły gdy oglądałem LX, to jest to de facto klon Al-Stara nie różniący się od niego pod względem technicznym. Różnice są wyłącznie na poziomie kosmetycznym oraz cenowym ;)

2. LX korzystają ze standardowych stalówek firmy Lamy a co za tym idzie- można je zmieniać na nowe i podmieniać z większością innych piór Lamy bez jakichkolwiek negatywnych konsekwencji. Dotyczy to również dostępnych osobno złotych stalówek Lamy, gdyż dzielą one ze swymi stalowymi siostrami identyczną geometrię.

3. Przepraszam, nie wiem.

Od siebie dodam, że gdybym nie miał Al-Stara, to chyba zdecydowałbym się na LX'a z racji fajnego, nowoczesno-technicznego wyglądu. Al-Star i Safari przypominają mi czasem jakieś części z dziecięcych zestawów typu "mały technik" (no, Al-Star trochę mniej) :P Lecz i tak z niewiadomych powodów je lubię...

Edytowano przez Fiamat
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca odpowiadając na pytanie założyciela tematu, wypowiem się jako użytkownik Safari. O ile różnica cenowa między Safari a Al-Starem jest logiczna i zupełnie akceptowalna, to nie rozumiem przeskoku blisko 100zł między Al-Starem a LX. Mam wrażenie, że to trochę naciąganie na kasę.

 

Choć z drugiej strony modele zapalniczek Zippo też często drastycznie się różnią cenami w zależności od wzorku na obudowie :D

Edytowano przez montero
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Czyli Lx to taki Al-Star w wersji de lux. Pisze tak samo, wykonane jest z tych samych materiałów, więc po co przepłacać? No chyba, że ktoś kocha metale szlachetne, którymi są te limity pokryte :wub:

Edytowano przez H2O_MAN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Trochę bez sensu, koszt takiej stalówki to uogólniając ok.4-5 krotność wartości tych piór. Ale czemu nie, kto bogatemu zabroni :) Nie szukałem najniższych cen, podaję tylko orientacyjnie jaka to przebitka. Złote lub złocone stalówki pasują do tanich Lam ale zarezerwowane są głównie dla wyższych, droższych modeli i takie stalówki są dostępne na popularnych portalach aukcyjnych. Wpisz np.Lamy Nib Z52, Z55, Z57 i znajdziesz to co chcesz ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...