Skocz do zawartości
visvamitra

Nowe kolory Lamy Safari i Al-Star na 2017 r.

Polecane posty

Wygląda na to, że firma Lamy, którą darzę zaufaniem i szacunkiem nienawidzi mnie. Świadczą o tym wybrane przez nią kolory edycji limitowanych na 2017 rok.

Al-Star i towarzyszący mu atrament będą nosić nazwę Pacific Blue. Zdjęcie pochodzi ze strony sklepu internetowego Fontoplumo:

fpn_1481552135__pacificblue.jpg

Z kolei Safari bedzie nosiło nazwę Petrol (zdjęcie stąd)

31rHbGPONpL.jpg

Czemu? czy to jakiś spisek? Czy ludzie naprawdę lubią takie kolory? 

You can't stop the waves but you can learn how to surf.

Lamy i MB (jazz blue) zawiązali spisek. W sumie Pelikanowy kolor na 2016 również się w ten spisek wpisuje: spisek nieciekawej, często spranej niebieskości  ;)

Dobra, ja się poprawiam - Petrol jest akurat całkiem fajnym kolorem, ale to Safari... A Pacific okropny. 

Zresztą, mnie się te kształty Lamy nie podobają. O.  ;)

Jako zadowolony posiadacz Lamy Safari Umbra mat, uważam że Petrol to fajny kolor i cieszę się że już kupiłem Umbra bo miałbym problem z dokonaniem wyboru. Pacific Blue jakoś mi nie leży, ale nie jest moim zdaniem jakiś straszny.

Paczę i paczę... na obrazku a często i na żywo nawet lubię Lamy Safari. Petrol jest spoko, myślę, że podobnie jak Umbra na żywo może się fajnie prezentować. Ale chyba nie dorosłam do kupienia żadnej z Lamek Safari. :/ 

Mnie również przyciąga do siebie Safari Petrol. To jest ten mniej-więcej kolor, którego oczekiwałem (niesłusznie) po Diamine Teal. Przynajmniej monitor tak mi mówi.

A ja bym chciał Safari w tym kolorze, co Alstar. Było kiedyś takie podobne, kolor nazywał się aquamarine, ale nie mogę go nigdzie namierzyć. Podobnie, jak czerwonego ceglastego.

Jeśli chodzi o petrol, to stanowczo nie. Do Safari i jego zabawkowej stylistyki pasują mi raczej mocne, soczyste zdecydowane kolory, jak właśnie niebieski, żółty, czerwony itd...

Ale że atrament trza będzie nabyć, to jasne.

Dnia 9.04.2017 o 10:54, Intelins napisał:

A wiecie może, kiedy Safari Petrol będzie dostępne w Polsce?

W USA jest od tygodnia (i, z tego co gdzieś wyczytałem, sprzedaje się bardzo dobrze)

W Pióromaniaku Lamy Safari Petrol będzie dostępne od jutra. Do tego od 1 kwietnia wzrastają ceny Lamy w Polsce. Średnio o około 10%.

Pozdrawiam,
Marcin

Dwie osoby, dwie idee, jedna pasja. Pióromaniak.

6 godzin temu, Intelins napisał:

Dziękuję za informację (szczególnie tę pierwszą...ta druga już mniej przyjemna).

Będę na lewno jednym z pierwszych zamawiających ;-).

:thumbup:

Pozdrawiam,
Marcin

Dwie osoby, dwie idee, jedna pasja. Pióromaniak.

Zacząłem już zabawę Petrolem. Nie jest to mój kolor, ale nie jest tak źle, jak się tego obawiałem.

Chwilę pobawię się i piórem i atramentem zanim je uczciwie ocenię. Safari jak Safari - niezawodne, proste. Kolor - dość specyficzny, sam nie wiem czy mi się podoba czy nie. Co do pióra - każdy, kto używał Safari, wie czego się spodziewać. Co do atramentu - za tydzień napiszę coś więcej.

fpn_1491913006__petrol.jpg

You can't stop the waves but you can learn how to surf.

O!

Trochę smutny ten kolor - petrol .... Zarówno atrament jak i jako kolor pióra. Ale cierpliwie czekam na Twoja recenzję inkaustu :)

Edytowano przez Nikaa

Zacznijmy od tego, że nie podobają mi się Safari z tą "matową", czy cholera wie, jak ją określić, fakturą. Lubię gładkie i błyszczące, bo najlepiej ukazują jakość tworzywa (ABS-u) użytego do ich produkcji. Mam jedno takie... Matowe, w kolorze fioletowym, i wcale mi się nie podoba. Widziałem też czarne i... Błyszczące wygląda sto razy lepiej. A ten Petrol... Nie, nie i jeszcze raz nie. Powiedzieć Wam tak szczerze? Ten kolor to porażka...