Skocz do zawartości

Kto chętny do testowania papierów?


Juzwa

Polecane posty

  • 1 month later...
  • Odpowiedzi 162
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

@RedMonster potworze, wiem, że czekałeś aż przyznają, że fale grawitacyjne istnieją, żeby dokończyć test ich wpływu na strzępienie atramentu na niektórych papierach, ale skoro już jest Nobel, to prośba: wyślij NOTES, ja jestem po Tobie i mam szansę dokończyć test na roczny wpływ przebywania NOTESU wśród ludzi.

Albo daj adres na PW, a zjawię się pod postocią falowo-korpuskularnego gwiezdnego kuriera i sam odbiorę :) .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 5 weeks later...

Uff, myślałem, że będzie łatwiej (że to zajmie mi mniej czasu), ale skończyłem i wkrótce zamieszczę na Forum moje obserwacje. Zeszyt wróci do @Juzwa, chociaż chętnie bym go zatrzymał, bo testy atramentów w oryginale, to kopalnia radości i nowych kolorów do kupienia.

 

1db8ec4a8a823439.jpg

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

  Niby zasady "proste jak metr sznurka w kieszeni" jak napisał @Juzwa, ale chyba łatwiej znależć takie kieszenie, niż przekazać Wam Forumowicze różnorodność testowanych papierów i reakcję z nimi atramentów i stalówek. Myślałem na początku, że test zajmie mi góra tydzień, ale tydzień a nawet dwa, to zajęło mi ogladanie Notesu. Piszę Notesu z dużej litery bo to dużo włożonej pracy, pomysłodawcy i moich poprzedników. Tego oczywiście nie da się opisać i przekazać, ten Notes trzeba ogladać w oryginale. Bo jak opisać (no może Orzeszkowa by potrafiła) szorstkość papieru Ballet Premier 80g, jako szorstkość lnu, deski słabo heblowanej, szorstkosć suchych liści klonu, szorstkość suchej tablicy szkolnej?

  Im bardziej się zastanawiałem nad przekazaniem właściwości poszczególnych papierów z testu, tym bardziej dochodziłem do wniosku, że trzeba to określać prostym -polecam do pióra; nie polecam do pióra. Oczywiście jak to w internecie, oprócz "kciuka w górę"-"kciuka w dół", dodam krótki komentarz. Dodam jeszcz jedną cechę - kolor świecenia tła. Już wyjaśniam, współczesne papiery w procesie produkcji mają dodawane do masy papierniczej substancje powodujące ich dodatkowe wybielanie w świetle, substancje dodajace dodatkowy kolor - lekko fioletowy, klekko niebieski, by wydawały sie bardziej białe. Widać to zwłaszcza w miejscu zszycia kiedy lekko rozchylamy zeszyt i kartki odbijają światło jedna na drugą. 

 

Rhodia Dotpad 80g - kropki

- bardzo dobry, gładki, dobrze oddajacy kolor atramentu, nie pogrubia kreski stalówki, kolor świecenia neutralny, polecam do pióra

a1e9222aa01606ddmed.jpg

 

POL Lux 80g - czysty

- bardzo szorstki, strzepi, pogrubia bardzo kreski stalówki, kolor świecenia niebieski, nie polecam do pióra

26cbde3c922d2af2med.jpg

 

HP 80g – czysty

- bardzo szorstki, bardzo strzepi, pogrubia kreski stalówki, kolor świecenia niebieski, nie polecam do pióra

92b847a1e9e95f6emed.jpg

 

7d620fc57bfb0cecmed.jpg

 

Ballet Premier 80g - czysty

- dobry, średnio gładki, dobrze oddajacy kolor atramentu, pogrubia lekko kreski stalówki, kolor świecenia niebieski, polecam do pióra

6ccf387def734c17med.jpg

 

NAVIGATOR 90g - czysty

- dobry, średnio gładki, dobrze oddajacy kolor atramentu, lekko strzepi, pogrubia bardzo kreski stalówki, kolor świecenia fioletowy, polecam do pióra

5e0debe76ae114e6med.jpg

 

POL Jet 90g - czysty

- dobry, średnio gładki, dobrze oddajacy kolor atramentu, lekko strzepi, nie pogrubia kreski stalówki, kolor świecenia niebieski, polecam do pióra

df1c258fc5f2dacamed.jpg

 

Clairefontaine Triomphe 90g - linia

- bardzo dobry, gładki, dobrze oddajacy kolor atramentu, nie pogrubia kreski stalówki, kolor świecenia fioletowy/neutralny, polecam do pióra

563d1f7f5ec6e99amed.jpg

 

NAVIGATOR 100g - czysty

- dobry, średnio gładki, dobrze oddajacy kolor atramentu, lekko strzepi, nie pogrubia kreski stalówki, kolor świecenia fioletowy, polecam do pióra

d3ed5aad009ff4f5med.jpg

 

977b4b91126380d4med.jpg

 

Mondi Color Copy 160g -  czysty

- bardzo dobry, bardzo gładki, dobrze oddajacy kolor atramentu, nie pogrubia kreski stalówki, kolor świecenia niebieski, polecam do pióra

8c43ddef81e73487med.jpg

 

1e8f24da681da97emed.jpg

 

Antalis Image Impact 160g - czysty

- bardzo dobry, bardzo gładki, dobrze oddajacy kolor atramentu, nie pogrubia kreski stalówki, kolor świecenia niebieski, polecam do pióra

91974b2017f69311med.jpg

 

Moje typy do szczerego polecania: RHODIA 80g, Navigator100g i Mondi 160g

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Topaz Dzięki. Dodam od siebie, że z tych papierów testowałem papiery Poljet i to takie typowe papiery biurowe, mam Mondi kolorowy ale o niższej gramaturze (o połowę) i on jest trochę lepszy (mniej szorstki) od "biurówek".

Clairefontaine Triomphe 90g to klasa sama w sobie, choć najpopularniejszym papierem wśród ludzi z "piórozą upublicznioną" jest właśnie Rhodia, z którą ja z kolei nie miałem większego kontaktu. Problemem jest dostępność, taki Clairefontaine byłby fajny, gdyby był dostępny w "sklepie za rogiem".

Ja generalnie nie lubię mocno bielonych papierów, więc moje spojrzenie też jest specyficzne. Bardzo lubię w papierze odcień ivory lub też blado-żółty odcień.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Notes jest już u mnie od kilku dni. Wrócił "do domu", do miejsca skąd ruszył do Was. Jest co czytać, jest co oglądać, jest czym się zachwycić.

Nie umiem na razie napisać nic więcej niż:

Dziękuję Wam Wszystkim za udział w teście

Napiszę za kilka dni, napiszę...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Wrócił do mnie jak syn marnotrawny, dawno wyczekiwany. Byłem pod wrażeniem powrotu i przyznam, że dalej jestem. Oglądałem notes delikatnie jak starą księgę, którą bałem się uszkodzić. Jest na co patrzeć i co czytać.

Nie pokusiłem się o testowanie papierów - Wy zrobiliście wszystko. Ja, zwykły pióroużywacz nie dopiszę nic nowego. Niczego nie wniosę, niczego nie odkryję...

Pozwolę sobie pozostawić te kilka wolnych kart w notesie. Niech będą jak niedokończona powieść. Niech trwają jak obraz, który nie został zamknięty w ramach.

Zrobiliście kawał porządnej roboty. Każdy zdobył kolejne doświadczenie - większe lub mniejsze.

Notes trafił pomiędzy opasłe księgi w domowym księgozbiorze. Myślę jednak, że nie tam powinno być jego miejsce. Co z nim zrobić teraz? Ktoś ma jakieś propozycje? Może powinno się go gdzieś wyeksponować?

Dziękuję za Wasz ogromny wkład pracy.

Dziękuję za to, że na kartach dzieliliście się nie tylko pasją ale i sobą.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia, życzę ciągłego rozwijania piórowej pasji. Życzę nie tylko nowych piór i notatników ale głównie trwania i ciągłego rozwoju w tym piórowym świecie.

Pozdrawiam

Marek Juzwa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 17.10.2017 o 18:41, Topaz napisał:

Ma i ja :) Rozpoczynam testowanie. Swoją drogą fajnie jest być wśród ostatnich, dużo do poogladania i wyciągania wniosków.

Wkrótce recenzje. Wkrótce... muszę sprawdzić ile to będzie razem z  "zaniedługo".

 

d2a2ebe6a6267a04.jpg

Szkoda, że tyle mnie ominęło :cry:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...