Skocz do zawartości

Pióro zbył łatwo się rozkręca


Mcarto

Polecane posty

Jak w temacie.

 

Gwint pomiędzy korpusem a sekcją przednią nie jest ani zbyt luźny czy też uszkodzony - trzyma jak jest mocno dokręcony ale wystarczy założyć skuwkę na rączkę popisać trochę i wtedy często sam się odkręca.

 

Myślałem żeby go posmarować woskiem czy kalafonią ale może są lepsze rozwiązania? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wosk sobie odpuść, prędzej pogłębi problem. 

 

Jak wyżej, taśma teflonowa. Przy takich gwintach wystarczy już niewielka ilość. I w razie czego łatwo wymienić. Jasne, są kleje anaerobowe czy pasty montażowe podwyższające tarcie. Ale problem w tym, że sekcję odkręcasz co chwilę. Więcej dłubaniny, niż to warte. No i przy plastiku w taką chemię nie wejdziesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boje się, że taśmą teflonową rozepcham gwint i korpus może pęknąć - miałem ją na uwadze.

 

Gwint jest b.dobrze spasowany ale twardy plastik na metalowej sekcji ma minimalne tarcie, wystarczy trochę drgań i jak się odkręci to zaczyna po krótkim czasie latać.

Mam taką pastę ale potem czyszczenie jest prawie niemożliwe i ta chemia... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...
Dnia 28.11.2016 o 13:36, Mcarto napisał:

Boje się, że taśmą teflonową rozepcham gwint i korpus może pęknąć - miałem ją na uwadze.

Nic się nie bój 😛 Po prostu zaopatrz się w dobrą taśmę teflonową np. ze sklepu Pneumat.: https://www.pneumat.com.pl/tasma_teflonowa, która używana jest w przemyśle (dzięki temu masz gwarancje, że jest najwyższej jakości). Cena nie jest wysoka, więc w sumie nie powinna odstraszać, ale najważniejsze przy zakładaniu taśmy PTFE jest odpowiednia technika. Tutaj możesz obejrzeć krótki, ale wartościowy tutorial: https://www.youtube.com/watch?v=3ssHYT6zUqo 😊. Sam miałem podobną sytuację i stosując tę metodę, nie miałem ani razu problemu! 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...