Skocz do zawartości

Bakelitowy? Liliput - prośba o identyfikację.


Mcarto

Polecane posty

Niedawno wygrałem aukcję w której poza kilkoma mniej ciekawymi piórami znajdował się niżej przedstawiony Lilipucik.

 

Nie mam pojęcia co to może być za marka, google nie pomaga, po zagadkowej stalówce też nie jestem w stanie dojść do producenta. 

W pierwszej chwili myślałem, że to powojenne pióro rzemieślnicze ale teraz wydaje mi się że jest starsze. Materiał to chyba Bakelit.

 

Ciekawa stalówka nie posiada kulki irydowej tylko profil na końcu i jest podobnie jak pióro zachowana w doskonałym stanie.

 

Napis na stalówce:

 

Warranted

M

1st Quality

Non Corrosive

 

Zdjęcia w towarzystwie Kaweco Sport dla porównania.

 

IMG_0356_Fotor.jpg

IMG_0357_Fotor.jpg

IMG_0358_Fotor.jpg

IMG_0359_Fotor.jpg

Z góry dziękuję za informacje

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie wiem co to, w identyfikacji nie pomogę. Niech tylko wrócą wszyscy z FPD to naprawdę ktoś coś podpowie...

Chciałam pogratulować zakupu. Prezentuje się naprawdę dobrze! :)

 

Chyba pióro jest większą zagadką niż mnie się wydawało ;)

 

Też mi się podoba, kolor jest b. ładny - na zdjęciu tego nie widać ale to taki marmurek z ciągnącymi się białymi smugami.

Nie wiem co to jest wiec nie będę próbuję go rozbierać i napełniać atramentem bo w tej samej lidze mam też Kaweco które lubię... zasili tylko moją małą kolekcję :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...