Skocz do zawartości

Zabawa piórem z superfleksem...


RRR

Polecane posty

Odwracasz pióro i przyciskasz - tak jakbyś chciał pisać odwrotna stroną stalówki. Ale to działa w ArtPenach, nie wiem jak w innych piórach - można zniszczyć stalówkę. Każdy bawi się na własną odpowiedzialność. 

Pozdrawiam

RRR

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 597
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

To zależy od wielu czynników, ale uśredniając, najpierw wykonuję szkic w ołówku - do 1,5 godz, no chyba, że nie mam pomysłu... potem zabieram się za skrobanie - pewnie z dwie, trzy godziny ciągłej pracy, ale nigdy tego tak nie robię, ostatnio staram się nie spieszyć. Najcześciej narysuje cześć, daję wyschnąć atramentowi, dokańczam inny rysunek, potem wracam. Dużo zależy też od formatu w jakim pracuję. Ja najbardziej lubię A3. Kiedyś  rysowałem tylko w A4 - było o wiele szybciej. Ale zdarza mi się też pracować w A2 i to jest prawdziwa orka. No i oczywiście narzędzie. Praca piórem jest pracochłonna. Brushpenem zrobię to samo w o połowę krótszym czasie, ale oczywiście efekt będzie też inny. Do tego dochodzi jeszcze rozrysowanie i to w jakim celu rysunek się robi, czy komuś na prezent, czy może z myślą o jakimś wydawnictwie - wtedy jest szybciej, bo można pobrudzić ilustrację, coś rozmazać, poprawić korektorem - ostatecznie i tak skończy się na wersji cyfrowej, w której możesz wszystko poprawić. Ale nie ma co się oszukiwać, rysowanie to jest ciężka, czasochłonna robota.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.07.2017 o 21:11, RRR napisał:

Jeszcze nie rozwikłałem tej zagadki ;) Dzięki!

Jak to co, to co zwykle, ręczniczek, szczoteczka bo jak zaśniesz, to zaraz zgraja chce przysiąść na gałęziach, A wiadomo, ze spanie najlepsze w postawie pionowej jest.

Internet by nie zgubic sie w tych nowych zagajnikach, bo teraz strasznie nowoczesne są i bez składu je sadzą. Jakiś sprzet grający i pióra do pisania.

 

A właśnie, nie widziałeś gdzieś skrzynki pocztowej? Pytałem te krocionogi ale nie wiedzialy, wijun miriadoręki wiedział, ale nie zrozumiałem gdzie pokazywal kierunek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...