Skocz do zawartości

Jakie będzie Twoje kolejne pióro?


Lena

Polecane posty

Dziękuję za pomoc! Sheaffery ani pióra Faber Castell mnie aż tak nie zachwyciły. Jeśli nic mi nie będzie pasowało to pewnie kupię któregoś Watermana z kolekcji "Blue Obsession", chociaż chciałabym spróbować czegoś innego. Minusem jest to, że większości piór nie będę miała okazji wziąć do ręki.

Za to (na nieszczęście) przepadłam dla Montegrappy Paroli (@visvamitra wiesz może gdzie można ją taniej upolować?). Zaraz po niej w kolejce ustawia się Caran d'Ache Dunas, Aurora, Platinum i Visconti też są piękne. 

Zdaje się, że w części piór jest możliwość dobrania stalówki. A tak na prawdę to czym się różnią? Piszę "F", z innymi się nie widziałam (bardzo mało widziałam :D).

Edytowano przez swierblewskaj
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 348
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Jesli wchodza w gre uzywane to mozesz sie rozejrzec za Pelikanem P20 Silvexa. Powinno byc ponizej 300zl (i to sporo ponizej), jest smukle, bywaja granatowe (np. w moim piorniku, zaraz ktos mu zrobi zdjecie na spotkaniu to je zobaczysz) i przede wszystkim - maja zlote stalowki :)

Edycja stalowkowa: sa jeszcze EF/XF - bardzo cienkie, BB, BBB itd - coraz grubsze az do granic absurdu, OF, OM, OB, OBB itd. - skosnie sciete, piszace rozna gruboscia w zaleznosci od kierunku linii, 1.1, 1.5, 1.9 (lub inne oznaczenia) - sciete prosto, do kaligrafii - podobne do tych skosnych ale troche trudniejsze w pisaniu, stalowki muzyczne, stalowki elastyczne... Duzo tego.

Ale Parker czy Waterman daja tylko F, M i B, a gdy prosisz w sklepie o cos innego to patrza na ciebie jak na kosmite :P

Edytowano przez Rittel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na iguanasell Parola kosztuje 160 dolarów z wliczona przesyłką do PL: http://www.iguanasell.com/collections/montegrappa-pens-parola-subcat/products/montegrappa-parola-fountain-pen-in-dark-blue-resin-iswot-ad (musisz się zarejestrować, żeby zobaczyć cenę), ale chyba da się nzaleźć taniej. Jak zanjdę to wrzucę link.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie, to idealnym wyborem byłby Waterman Gentleman. 

Chyba najbardziej spełnia on wymagania @swierblewskaj co do wyglądu.

Co do własności pisarskich, to jak komuś pasuje Hemi, to Gentleman tym bardziej.

26617d66b72521aa.jpg

ae388d784cd49840.jpg

447e2883a011057c.jpg

b270ced8dea49efc.jpg

Nieznacznie przekraczając zaplanowany budżet, można takie pióro zdobyć.

zdrówka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Visvamitra, 160 dolarów to trochę dużo... Ale też na pewno będę szukała.  

@Kadi, dzięki! :) Przeczytam

@Interaktywny, bo budżet 300zł ustaliłam z własnego poczucia przyzwoitości. Szybko je jednak tracę jak widzę tyle pięknych piór na raz. Nawet upatrzyłam zniżkę na Carana w swisskinfesshop, z wliczoną wysyłką! :)

@Konis, zdaje się, że Genleman jest już wycofany, prawda? Nie wiem czy nie widziałam go gdzieś w domu...

 

Wiedziałam, że rejestracja na forum nie była dobrym pomysłem, moje pióra patrzą się na mnie z politowaniem.  :gaah:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

 

Zwróć uwagę jeszcze na systemy napełniania, ich pojemność, zwłaszcza jeżeli dużo piszesz, częste wady wybranych modeli (forum, internet) i stalówki (stal, złoto), grubość kreski stalówki - grubość śladu stalówki nie jest jednakowa nawet dla tych samych opisów między producentami. Np. japońskie pióra zwykle dają cieńszą kreskę, europejskie grubszą. Japońska M to coś jak europejskie F, albo nawet cieniej, porównując np Pelikana do Sailora. Stąd radzę próbę w sklepie przed zakupem. Sprawdzisz też czy dobrze leży w ręce, ciężar, wygląd (zdjęcia często bardzo przekłamują stan faktyczny), itp...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Interaktywny akurat pojemność to pikuś... normą jest to, że w torbie noszę buteleczkę atramentu. Faktycznie, lepiej jest sprawdzić pióro, ale nie wiem czy w Gdańsku jest jakiś sklep poza "Kaligrafem", w którym oferują tylko Parkera, Watermana i Montblanc- na którego oczywiście mnie nie stać :D

 

Podreptałam do taty. Pióro, które wydawało się być Gentlemanem nim nie było (choć jest bardzo podobne). Wyważyłam sobie w dłoni chyba każde pióro jakie tam znalazłam. Najlepiej mi się pisało z Watermanem Elegance- był tak ciężki, że lał miód na moje serce. Ale kompletnie mi nie pasuje wizualnie. Numerem dwa było pióro "Azzaro", pojęcia nie mam co to za model. W każdym razie wagowo również fajne. 

Wiecie może jak jest z wagą Paroli i Carana Dunasa?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dunas jest leciutki, z kolei Parola chyba swoje waży. Ale bez przesady. Co do ceny - zgodzę sie z Tobą, że nie jest niska. Z drugiej strony cena rynkowa wynosi co najmniej 220 $. Powiem ci tak - kiedyś kupiłem sobie dwa pióra, na które naprawdę nie było mnie stać. I przez sam fakt, że musiałem na nie zapracować - dosłownie, trzeba było wyrobic premię  - i to, że wyjątkowo mi się podobają, są dla mnie wyjątkowe. Zawsze nabijałem sie z madrości wujka, żeby kupować sobie rzeczy o 30 - 40 % droższe niż pozwala na to zasobność portfela i zdrowy rozsądek. A jednak coś w tym jest, kurcze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Visbamitra bo to pióra oblepione krwią, potem i łzami! :) Właściwie zważywszy na to, że Montegrappa to pióro na lata to cena 500zł z kawałkiem też jest do przełknięcia, tylko na chwilę staje w gardle. Jeśli podarują mi jeszcze tłoczek to będę zachwycona. 

Chyba będę musiała zaoszczędzone pieniądze zamrozić żeby nie wydać ich na równie kuszące książki. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...