Jump to content
Interaktywny

Serwis Lamy - dla odmiany pozytywna opinia :)

Recommended Posts

Witam!

W sprawie serwisów producentów piór pojawiają się na forum raczej posty opisujące problemy - chyba, że to tylko moje wrażenie :)

Z uwagi na moje pozytywne doświadczenie z serwisem Lamy poczułem się w obowiązku coś napisać.

Pióro Lamy 2000 w trakcie podróży samolotem wylało. Próbując wyczyścić pióro, a konkretnie skuwkę, próbowałem ją rozkręcić, bo atrament trudno się płukał. Okazało się, że mimo różnych zabiegów nie da się jej rozkręcić. Śruba mocująca chyba się zapiekła. Bardziej drastyczne potraktowanie skończyło się porysowaniem sekcji, a śruba i tak nie drgnęła.

Polecono mi kontakt z przedstawicielem Lamy, firmą:

Prime Line
ul. Poleczki 21
02-822 Warszawa

Polecono mi wysłać sekcję i poinformowano, że z reguły Lamy naprawia sprawę bez kosztowo. Jedyny minus to czas oczekiwania - około miesiąca.

Tak też uczyniłem.

Dzisiaj odebrałem sekcję naprawioną wraz z miłym pismem przewodnim. Z uwagi na uszkodzenia skuwki, została ona wymieniona albo oszlifowana. W każdym bądź razie uszkodzeń nie ma. Jedynie niewielkie ślady na śrubie, ale te nie przeszkadzają. I to bez kosztowo! Jedyny koszt to wysyłka. Generalnie wszystko OK.

Inni producenci powinni się uczyć! Bo różnie z tym bywa. A z moich doświadczeń np z Pelikanem praktycznie nie ma kontaktu. Ile razy wysyłałem zapytanie z formularza ze strony WWW... I nic...

A propos... Potrzebuję spływak do Pelikana M800. Ułamały się te wypustki pozycjonujące go w pierścieniu. Czy ktoś ma np do odsprzedania lub wie skąd można takowy zdobyć?

Trochę mnie też dziwi, że generalnie w branży słabo jest z zakupem części zmiennych. Tzn dziwi... wiadomo... kasa! - "Kup nowe!"... :) :) :) :)

Reasumując - ocena bardzo pozytywna!

Pozdrawiam forumowiczów!

I to ja cenie! Obsługa nie tylko przed ale i po sprzedaży. Swoją drogą wiele razy przymierzałem się do lamy 2k, ale ta schowana stalówka wciąż mnie odrzuca.

Wiadomo, kwestia gustu. Jednym się podoba innym nie. Pióro samo w sobie sprawuje mi się bardzo dobrze. Potwierdzam, że jest nieco wrażliwe na ułożenie stalówki względem papieru. Kwestia przyzwyczajenia, bo sama stalówka pisze gładko. U mnie fka. Pióro solidnie zrobione. Osobiście polecam

Edited by Interaktywny

Niestety po reklamacji i naprawie spływaka (6 tygodni) moja Lamka nadal pluje atramentem, co uniemożliwia korzystanie z pióra. W sumie, to oczekuję wymiany na inny egzemplarz albo zwrotu pieniędzy, ufam, że producent stanie na wysokości zadania.