Skocz do zawartości

Pelikan Script odmawia współpracy


Rufjo

Polecane posty

Dzień dobry,

kupiłem niedawno "nowego starego" Pelikana Script. W piórze był nawet "nowy" nabój z lekko zgęstniałym atramentem - nabój zabezpieczony, nie otwierany. Nie skorzystałem z niego i wymieniłem na nowy ale mimo wszystko nie mogę namówić Pelikana do pisania. Próbowałem z innymi nabojami, płukałem w czystej wodzie, w wodzie z ludwikiem, przedmuchiwałem i grzecznie prosiłem. I nic - jak nie pisał tak nie pisze. Czy mieliście może takie przygody z tym modelem i znacie jakieś magiczne słowa lub przepisy, które aktywują upartego ptaka? Życzę wszystkim miłej niedzieli.

Edytowano przez Rufjo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym spróbował jeszcze użyć tłoczka i zaczerpnąć przez stalówkę. Da się wyjąć stalówkę ze spływakiem?

Na pewno się da ale podejrzewam, że po moim demontażu pióro będzie się nadawało raczej do jedzenia sushi niż pisania :D Tłoczka, który by pasował, nie posiadam w moich skromnych zbiorach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie wiem. Co do demontażu, chwyć stalówkę i spływał przez chusteczkę, jak będzie stawiać opór, to zostaw, ale jest szansa, że gładko wyjdzie. Spróbuj włożyć nabój i trochę go scisnij, lub zostaw pióro w pozycji pionowej na 5 minut, bo z tego co piszesz, to atrament wogóle nie dochodzi, tak?

Edytowano przez refal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie rady. Po "napisaniu" kilku stron, a w zasadzie po "przeszuraniu" ich suchą stalówką pod różnymi kątami i z różnym naciskiem, pióro zaczęło pisać (najpierw ledwo widocznie by po chwili dojrzeć do poprawnego działania). Znów wygrało dobro - w nawiasie ciocia :) Miłego wieczoru.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...