Skocz do zawartości

Lamy - stalówka F czy EF?


kamilg1993

Polecane posty

Cześć!
Planuję zakup Lamy Safari, mam dość drobne pismo, a dodatkowo często moje notatki to nie jest tylko tekst tylko jakieś rysunki, schematy, więc waham się nad wyborem stalówki (F lub EF). Starałem się poszukać jakichś informacji, ale nie jestem jeszcze usatysfakcjonowany.  :P 
Po tym co przeczytałem boję się, że EF będzie drapać papier, a F będzie zbyt gruba. Najlepiej żeby szerokość linii nie była większa niż kreska stawiana przez przeciętny długopis.  :D

Czy moje obawy są słuszne? Co doradzacie, może ktoś ma te obie stalówki i może coś powiedzieć?   :rolleyes:

Edytowano przez kamilg1993
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilot MR wersja F też ma bardzo cienką linię tylko że albo trzeba F sprawdzić z Ebay albo kupić Pilota Plumix i przełożyć stalówke.

Stąd te dwie propozycje w cenie do 100 zł bo stalówki Lamy są ci prawda bardzo dobre ale niestety mokre. Japońskie pióra są dużo cieńsze i w mojej skromnej ocenie lepsze stalówki. Zwłaszcza w tym przedziale cenowym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam obie stalówki Lamy. Też lubię cienkie  kreski i EF jest dla mnie idealna. F jest już zbyt gruba. Różnica jest naprawdę duża pomiędzy tymi dwiema stalówkami. Mam też Preppy 03 i muszę przyznać, że jest lepsze niż Lamy. Mniej drapie i pisze jakoś tak płynniej, Mówię o porównaniu 03 do EF. Planuję zakup Preppy 02. Jeśli teraz miałbym kupować jakieś tanie piórko do notatek to wybrałbym Preppy lub Plaisir.

Podsumowując, EF Lamy na gorszym papierze drapie. Preppy jakby mniej to przeszkadza i nawet na gorszym papierze drapie o wiele mniej niż Lamy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F-ka Lamy jest gruba. Mam od ok. tygodnia i żałuję, że nie wybrałem EF-ki. W ramach rekompensaty moralnej zamówiłem jeszcze M-kę :P  

Ja się cieszę, że z tego pióra można bajecznie łatwo wyjąć stalówkę i założyć inną  :) Nie tylko gdyby właśnie nie odpowiadała mi grubość, ale gdyby pióro upadło stalówką w dół na podłogę  :(

Edytowano przez kamilg1993
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...