Skocz do zawartości

Baoer 3035


Glagolitik

Polecane posty

Witam. Parę dni temu doszła do mnie przesyłka z Chin z piórem Baoer 3035. (To takie pióro do złudzenia przypominające Monteverde Impresa). Niestety, nie udało mi się dokonać rozruchu. Po zatankowaniu do konwertera pisze bardzo chimerycznie, przerywa, po dłuższej przerwie nie startuje, nawet z kleksa. Moczyłem sekcję ponad dobę w wodzie z odrobiną płynu do mycia naczyń. Nic nie pomogło. Chcę rozebrać sekcję w celu wyszczotkowania jej elementów ale nie za bardzo wiem jak się do tego zabrać. Czy spływak ze stalówką się wykręca czy są na wtyk. Pomóżcie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypłukaj woda, wysusz dokładnie i zatankuj przez stalówke.

Stalówkę razem ze spływakiem wyciągniesz z sekcji. Chwyć mocno przez kawałek szmatki dla poprawienia uchwytu i powinno wyjść. Za dużo ze spływakiem nie kombinuj, bo pogorszysz.

I przestańcie narzekać na chińskie pióra.

A do Impresy to raczej podobny jest Baoer 051, nie 3035. Mam też takiego i jest bardzo fajnie piszący.

Edytowano przez Wąsaty
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację Wąsaty, wprowadziłem w błąd pisząc o 3035 myśląc o 051, bo właśnie o to pióro chodzi. Metodę ze szmatką zastosowałem ale widocznie jestem za cienki w uszach... :) może z wyczuciem rzecz jasna jakieś kombinerki? Może ktoś kojarzy jakiś film instruktażowy na YT?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tankuję zawsze przez starówkę a problem jest właśnie, że nie wiem czy to gwint czy wtyk. Jak będę szarpałł gwint, nic to nie da, natomiast jak zacznę kręcić coś, co jest na wtyk, to spływak szlag trafi. Posiadasz takie pióro - jesteś w stanie stwierdzić czy to gwint czy wtyk?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 051b i nie miałem specjalnych problemów z wyciągnięciem stalki, ale robię to w takiej grubszej rękawicy do zmywania naczyń, dla poprawy chwytu i wyeliminowania poślizgu. W 051 spływak i stalowkę się wyciąga, nie wykręca. Czasami pomagają delikatne ruchy na boki podczas ciągnięcia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...