Skocz do zawartości

Problem z...tak właściwie to z czym?


roki06

Polecane posty

Witam,

W ostatnim czasie została przeze mnie zakupiona stalówka "Róża" firmy Brause, jak również atrament czarny firmy Manuscript. Po naciągnięciu do tłoczka tego atramentu i zamontowania go w piórze linia wychodzi ładna. Boki nie są postrzępione, a pióro pisze płynnie. Niestety po zamoczeniu stalówki "Róża" i zrobieniu nią lini, na tej samej kartce co piórem, atrament się rozlewa. Czy to wina stalówki, atramentu, czy może to ja coś robię źle?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowy papier do drukarki/xero to się do d.... nadaje a nie do pisania po nim flexującą stalówką. ;)  Skoro w zeszycie nie strzępi się i nie rozlewa to masz odpowiedź. W związku z tym że stalówki flexujące podają większą ilość atramentu to trzeba do nich dobrać odpowiedni papier.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście używam papieru Navigator Universal 80g. Szału nie ma ale jest o niebo lepszy niż standardowe papiery jakie stosuje się zazwyczaj w firmach. Dałem za niego 20 zł, ale na pewno da się taniej bo kupowałem w punkcie xero (był zaraz obok pracy) a oni zazwyczaj ceny mają wyższe niż w sklepach z artykułami biurowymi. Papier ten poleca min. Ewa Landowska- mistrzyni kaligrafii. Na forum a nawet chyba w tym dziale o kaligrafii są informacje też o innych polecanych papierach. No chyba że chcesz używać papieru specjalistycznego we francuską linię to już raczej tylko zakupy przez internet bo ciężko taki kupić w zwykłym sklepie. Ewentualnie zawsze można korzystać też z zeszytów czy brulionów Oxford- na nich na 100% nic nie przebija i nie strzępi, tylko z wysychaniem baaardzo długo schodzi zwłaszcza w miejscach gdzie sporo atramentu zostaje.

Edytowano przez Rinke
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Napewno skorzystam. Tak apropo zeszytów Oxford, to widziałam wątek który właśnie ukazywał że zeszyty tej marki się "popsuły" znaczy zaczęły strzępić linie. Nie wiem czy wszystkie, czy tylko te bodajże trzy modele zeszytów które były pokazane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...