Skocz do zawartości

Polecane posty

Ja akurat lubię zgniłozielone, dlatego od nich zaczyna się to zestawienie. Chyba najbardziej odpowiada mi odcień Diamine Safari.

Taka "normalna" zieleń, która najbardziej trafia do mnie to z kolei Callifolio Olivastre, ale niestety nie mam buteleczki, dlatego w zastępstwie używam Moss Green.

I Tokiwa Matsu, który swoje piękno odkrywa dopiero od stalówki M (Jinhao do testów to F).

Edytowano przez Nikaa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tytuł wskazuje to subiektywne zestawienie zieleni. Tyle próbek udało mi się zebrać, Diamine Sherwood Green fizycznie nie mam, więc go w zestawieniu nie ma, po prostu.

Dzięki, że wrzuciłeś fotkę z próbką tego koloru, kolejna zieleń, całkiem przyjemna ale ja osobiście wolę zielenie cieplejsze albo zgniłe ;)

Edytowano przez Nikaa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko Nikaa, tak jak powiedziałem, nie chodzi mi o znalezienie dziury w całym, a Twoje zestawienie jest naprawdę bardzo użyteczne. Ja po prostu lubię zielenie zimniejsze, wpadające w czerń i tak se dodałem, bo akurat ja mam ten atrament :D...  Nie mam za to wszystkich tych, które Ty masz. A gdyby to kogokolwiek interesowało, to pióro Hero 616 Jumbo i papier Recycled Oatmile (rewelacyjny), 120 gsm, kupiony w firmie Ecocraft.uk.

Edytowano przez Kleks
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przy okazji zapytam, czy ktoś się orientuje gdzie w Europie można nabyć Callifolio olivastre? Na stronie producenta nie ma już tego koloru. Znalazłam w jakimś sklepie w usa, mają tam też papier plume (moss green!), ale koszty wysyłki chłodzą mój zapał....

Edytowano przez Nikaa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nikaa - mam dwie sztuki. Jeśli chcesz, jedną w aluminiowym opakowaniu sprezentuję ci :) Co do innych źródeł - Didier Boinnard ma problem z aktualizacją strony. Kolory są w ofercie, ale chyba nie może się zebrać, żeby porobić skany i zaktualizować stronę. Mieli to zrobić ponad rok temu, ale od roku nic się nie zadziało. Chyba właściciel L'AP nie jest nastawiony na dynamiczny rozwój, tylko sprzedaż w sklepie stacjonarnym i cieszenie się "slow-life". Atramenty L'Ap można kupić w Sakura Fountain Pen Gallery. Jeśli zebrałoby się trochę chętnych, mógłbym zorganiozować trzecie (chyba już trzecie) zamówiebnie grupowe atramentów Callifolio i Classiquers L'Artisan Pastellier.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@visvamitra chętnie od Ciebie odkupię to opakowanie aluminiowe :) Kałamarz może uda się zdobyć przy okazji, w razie czego byłabym chętna na takie zamówienie, ale pewnie jedną buteleczkę, pytanie czy to by się opłacało. A trafiłeś może gdzieś w Europie na Papier plume?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 7 months later...
  • 8 months later...

@Nikaa bardzo dziękuję za to subiektywne zestawienie. Baaardzo przydatne. Już wiem, że Moss Green i Sherwood Green będę kupował w pierwszej kolejności. Czy możecie przy okazji podpowiedzieć gdzie najlepiej?

Jestem zdecydowanym zwolennikiem zieleni generycznie zielonych. Takich jak np. KWZ zielony #2 czy #5. Czy macie swoje ulubione, godne polecenia marki i barwy ortodoksyjnie zielone?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednego ze spotkań onegdaj. Na trzech rodzajach papieru. Pióra myte przed próbą i chyba poza D. Evergreen kolory obiektywnie odwzorowane. Pamiętając, że receptury atramentów się czasem zmieniają, wrzucam porównawczo. No i trzeba sobie samodzielnie obrócić. Pierwsze dwa zdjęcia moje. Ostatnie autorstwa Lash.

18589f66699f0b7d.jpg

1cc693dbf67718fd.jpg

g_zpsa633d085.jpg

Edytowano przez mac.kozinsky
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...