Skocz do zawartości

Szlifowanie stalówki


Polecane posty

Witajcie

 

Parę dni temu w jakimś temacie przeczytałem o operacji szlifowania stalówki na denku porcelanowego kubka. Jako, że 2 moje chińczyki trochę drapią, a nie posiadam micro-mesha- kubków za to od cho...... no w każdym razie dużo, mógłby mi ktoś przybliżyć proces takiej operacji?

Rozumiem, że kąt mam zachować taki jak przy pisaniu? Z atramentem czy bez? Ruchy okrężne czy raczej ósemki?

 

Zdrów!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie ruchy jakbyś pisał. Oczywiście na mokro. Jak będzie woda- atrament niepotrzebny.

Ale zainwestuj w micromecha. Np. w F-Penie sa dobre ceny. W dzisiejszych czasach ta inwestycja szybko Ci się zwróci :)

I niekoniecznie przy szlifowaniu chińczyków :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Smash - o wygładzaniu stalówki było już na forum kilka razy, na przykład tutaj. Stalówki nie wygładza się "tak jakbyś pisał" bo ją tylko popsujesz. Stalówkę wygładza się jakby "na okrągło". Jest trochę materiałów w internecie np na YT.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Smash - o wygładzaniu stalówki było już na forum kilka razy, na przykład tutaj. Stalówki nie wygładza się "tak jakbyś pisał" bo ją tylko popsujesz. Stalówkę wygładza się jakby "na okrągło". Jest trochę materiałów w internecie np na YT.

Oczywiście masz rację. Niepotrzebnie zamąciłem :) Miałem na myśli że stalówka nie zawsze drapie we wszyskich kierunkach- kreśląc w lewo jest super, a kreśląc w prawo drapie.. Staram się wtedy tak mazać aby wygładzić z tej strony, w którą drapie.

Ale oczywiście są to ósemki albo kółka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście masz rację. Niepotrzebnie zamąciłem :) Miałem na myśli że stalówka nie zawsze drapie we wszyskich kierunkach- kreśląc w lewo jest super, a kreśląc w prawo drapie.. Staram się wtedy tak mazać aby wygładzić z tej strony, w którą drapie.

Ale oczywiście są to ósemki albo kółka.

Oczywiście, zgoda. :) Warto dodać, że faktycznie na sam koniec można nieco przyspieszyć naturalny proces ścierania ziarna irydowego i wygładzić tak "jak się pisze" dla własnej wygody i nawet zetknąłem się z tym na którymś PenSHow Poland. Stąd może wzięło się Twoje skojarzenie, ale to jest czynność sam koniec procesu, którego początek jest taki jak w cytowanym przeze mnie poście.

 

To w ogóle nie jest łatwa operacja (wygładzanie stalówki), bo zasadzie nieodwracalna. ;)  Na przykład stalówki pilota 743 rozmiar japońskie F w ogóle nie odważyłbym się dotykać i "zrobił" mi ją swego czasu mistrz @Alveryn.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...