Skocz do zawartości

Wing Sung


Polecane posty

Cześć :)

dzisiaj stałem się posiadaczem starego, wspaniałego i bardzo zastanego pióra, które leżało nieużywane kilkadziesiąt lat!

Czy ktoś mógłby mi powiedzieć co to za model? :wub:

Jedyne co udało mi się przeczytać to WING SUNG na skuwce, a po drugiej stronie MADE IN CHINA. 

7ef6dd24d44c6.jpg

8dc0fca4fd741.jpg90db5c3bf925b.jpg1c8ebf03832af.jpgfb86525a231e5.jpg

33a3b654de581.jpg842a82fa8d3b5.jpg

6bddc1d959689.jpg

 

 

Jak mogę jest szybko i bezboleśnie przywrócić do życia? 
Konwerter jest przymocowany na stałe... co to za typ? Jak go wyczyścić, jak go napełnić?  :)

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile pamiętam, to jest Wing Sung 612.

Można to to rozebrać, ale ani łatwo, ani prosto. Tak jak radzi Wąsaty, kąpiel, czyli - wymoczyć pióro, nabrać wody do pióra (pióro trochę powyżej stalówki zanurzyć w misce z wodą z Ludwikiem i pompować naciskając gumkę; się zassie woda). Poczekać kilka godzin. Wypompować. Czynność napełnienia wodą powtórzyć kilkukrotnie. Wysuszyć (czyli w praktyce odłożyć na tydzień), nabyć atrament (najlepiej HERO), zanurzyć stalówkę w atramencie, pompować naciskając gumkę; się zassie atrament. Pisać. :D

 

 

O, tu masz link do recenzji:

http://www.piorawieczneforum.pl/index.php?/topic/904-wing-sung-612/

Edytowano przez Thay
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale skarb mi się trafił, z historią!  :wub:

 

woda z ludwikiem? a może być Fairy platinum? 
Jak to się pompuje? Wystarczy włożyć i przyciskać? Czy wciskanie ma odbywać się w określony sposób? Jak zorientować się czy wystarczy klikania? Jak opróżnić napełniony tłoczek? 

 

Wybaczcie jeśli te pytanie są śmieszne, ale pierwszy raz spotkałem się z takim sposobem napełniania. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie może być i Fairy platinum... :hmm1:

Tak, wystarczy włożyć i przyciskać. Spróbuj, szybko sam zorientujesz się jak to robić.

Napełniony gumowy zbiorniczek opróżniasz tak samo - naciskasz metalową blaszkę i zawartość zbiorniczka wylatuje - raczej proste.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetni jesteście! Bardzo dziękuję za pomoc (i za wsparcie ArielN :D)

Pióro wyczyściłem, napełniłem atramentem (nie jakimś wspaniałym bo parker blue black... ale jeszcze przyjdzie czas, kiedy pochwale się na forum jakimś pięknym kolorem i wiem, że idealnym byłby jakiś bordowy... :unsure: ), ale do rzeczy.

Pióro jest świetne mimo tylu lat (mój 84 letni dziadek dostał je w pracy, mieli w ten czas obowiązek podpisywać dokumenty piórami- nie wiem czemu, dziadek też nie wiedział, ale był to piękny nakaz),

stalówka wydaje się sztywna, ale piszę bardzo gładko, nie drapie ani trochę, jedyne co to czasem jakby się troszeczkę rozlewała, w takim sense że linia robi się szersza jakby z F do M i delikatnie poszczerbiona (dokładnie tak samo jak wtedy kiedy np. włosek przyczepia się do główki na stalówce), ale zdarzyło mi się tak tylko kilka razy przy kilku literach, na kilka zapisanych już stron więc chyba przesadzam. Ogólnie rzecz biorąc jestem bardzo zadowolony z takiego okazu i wydaje mi się, że to nie jakaś wnuczkowa radość :D

 

Tutaj próbka pisma - wiem, że nie piszę najpiękniej, ale przynajmniej cytat dobry - z filmu Atlas Chmur

 

13233441_1203799042993524_404237933_n.jp

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz fajny charakter pisma :)

Bordowy atrament, bardzo zresztą ładny ma w swojej ofercie Nicpoń. 

A jeżeli lubisz czerwienie - polecam "płomienną czerwień". Niedawno zatankowałem z próbki, którą od Niego dostałem, i stwierdzam, ze to bardzo piękny kolor :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa... Charakter pisma też mi się podobywowuje. Co do atramentu, to myślę, że mógłbyś zwrócić uwagę na Ox blood i Crimson, obydwa kolory Diamine. Jak tylko wezmę wypłatę, to sobie je sprawię. Na razie mam Oxford Blue z tej firmy i jestem zachwycony.

Co do samego pióra, To naprawdę szczerze gratuluję i podziwiam za determinację w przywracaniu do życia, przedmiotu z historią. Tak trzymać :clap1:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
14 godzin temu, Charlotte93 napisał:

Czy ktos z Was orientuje się w jakich latach produkowano ten model? Dzis znalazłam w starych szpargalach babci takie samo pióro. Uzywala go w szkole średniej (lata 60).😊

Od kiedy to trudno ustalić, ostanie egzemplarze tego modelu robione w 1996 r. są jeszcze dostepne na AliExpress i sprzedawane jako |Vintage|

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...