Skocz do zawartości

Waterman Graduate - problem z gwintem


gamestar

Polecane posty

Witam 

 

Mam rocznego waterman'a graduate i mam problem. Otóż jakieś 5 mies temu usiadłem na nim i sie ono wykrzywiło - oczywiście na gwintach. Naprostowałem je do poprzedniego stanu - jedno pstrykniecie i było jak "nowe". Gwinty były bez żadnego śladu. Jednak ostatnio mam z nim problemy. Rozkręciłem je bo chciałem wymienić nabój i przy zakręcaniu 2 naboje nie chciały się zmieścić. Zakręciłem z 1 i tak jakby korpus zakrecał się z poslizgiem(cos jak poslizg w sprzęgle). 

 

Mam wrażenie, że obraca się ta plastikowa część wewnątrz korpusu - ta z gwintem(gwinty są bez żadnych uszkodzeń). I tu moje pytanie: Czy te plastikową część wewnątrz korpusu da się wyciągnąć i np zakleić, żeby się nie kręciła? Robił już to ktoś? A może odesłać na gwarancję, chociaż wątpię żeby uznali. 

 

 

I jeszcze jedno: Czy ma ktoś takiego watermana ze stalówką F i czy może mi powiedziec po jakim czasie stalówka zasycha tak że trzeba ją rozpisywać? Mam wrażenie że u mnie dzieje się to troszke za szybko. Używam atramentu niebieskiego od watermana i jakiś czarny noname i czasy sa podobne, nawet po moczeniu w płynie do naczyń przez noc. 

 

 

Z góry dziękuje 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skuwka jest po to żeby ją zakładać jak nie piszesz. Każde pióro wyschnie i to w pewnością nie jest wada pióra. Nic, oprócz zobaczenia na własne oczy, nie przekona mnie ze pióro leżące 4 godziny otwarte wystartuje od razu bez rozpisywania.

Nie raz zdarzyło mi się zostawić pióro na taki okres czasu bez skuwki i startowało od razu.Był to Waterman Graduate i któreś z Jinhao (nie pamiętam które, bo mam 3 modele)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Nie uznam tego za fenomen, lecz za błąd czasowy ------- cóż to za atrament był w tym piórze że nie wysychał przez 4 godziny? :w00t:

Kaweco Ruby Red lub któryś z Pelikanów 401-zielony, a może brązowy.,

Jutro z ciekawości sprawdzę Waterman'a Hemisphere.

Edytowano przez Pawel88
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...