Skocz do zawartości

Pilot Plumix EF, F, M, B, BB


glue010

Polecane posty

 

 

 

 

przydałoby się (...) oznaczenie kolorem, bo szukanie odpowiedniego wśród kilku bywa uciążliwe.

 

 

Jak to mawia Ferdek Kiepski: "Mam pomysła":

Może do oznaczenia kolorami użyć koszulek termokurczliwych - takich, jak do kabelków - a i kolory sobie "po uważaniu" można dobrać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Plumix EF jak dla mnie bomba trochę go rozpisać musiałem żeby nie drapał i jak już troszkę nim pomazałem się wyrobił zastanawiam się czy nie zrobić konwersji na Pilota MR z serii animal ciekawie by wyglądało a kreska cieniutka :) mój styl pisma est jak najbardziej do tej stalówki na "tak" ale te rowki na "prawidłowy" chwyt grrr... po co to komu? To niewygodne i tylko łapkę męczy niepotrzebnie a co do pióra. EF/F myślę że po tak jak mówiłem rozpisaniu (2ml atramentu poszło) może służyć do pięknych notatek bo piszę nim nieporównywalnie ładniej mimo wielu komentarzy typu "Jak ty ładnie piszesz" If you know what I mean :D

Jedyne i w zasadzie na plus ekonomicznie :D Zalałem standardowy nabój atramentem Pelikan 4001 Brillant Black i jakoś go nie trawi a tani Hero Ink Black za 4zł jakby był do tego drapacza stworzony :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Stare Plumixy bardziej mi się podobały (o okrągłym w przekroju korpusie, z żółtymi skrzydełkami na skuwce). Teraz, gdy mam ochotę popisać tymi stalówkami (B lub BB), robię przeszczep do MR, lub Prery. Nie zmienia to faktu, że stalówki w Plumixach mają bdb stosunek jakości do ceny.

Czy nie ma jakichkolwiek problemów aby przeszczepić stalówkę z Plumix do Prera bo chcę kupić Pilota Prera i zastanawiam się pomiędzy M a F. A w taki sposób miałbym dwie grubości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
 

Stare Plumixy bardziej mi się podobały (o okrągłym w przekroju korpusie, z żółtymi skrzydełkami na skuwce). Teraz, gdy mam ochotę popisać tymi stalówkami (B lub BB), robię przeszczep do MR, lub Prery. Nie zmienia to faktu, że stalówki w Plumixach mają bdb stosunek jakości do ceny. 

Jakaś różnica poza wyglądem między nimi jest? To starsze dużo wygodniejsze? Znalazłem 2 opcje i zastanawiam się którą zamówić.  A będzie służyć raczej do notowania. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
 

Stare Plumixy bardziej mi się podobały (o okrągłym w przekroju korpusie, z żółtymi skrzydełkami na skuwce). Teraz, gdy mam ochotę popisać tymi stalówkami (B lub BB), robię przeszczep do MR, lub Prery. Nie zmienia to faktu, że stalówki w Plumixach mają bdb stosunek jakości do ceny.

Czy nie ma jakichkolwiek problemów aby przeszczepić stalówkę z Plumix do Prera bo chcę kupić Pilota Prera i zastanawiam się pomiędzy M a F. A w taki sposób miałbym dwie grubości.

Trochę po ptokach, ale odpowiadam:

Nie ma problemu z przeszczepem stalówek pomiędzy piórami Pilota: Plumix/Prera/78G/MR

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@m_cudny

Mówienie, że nie ma problemów jest trochę nad wyraz. Może zdarzyć się, że spływak od Prery nie będzie idealnie przylegał do stalówki od Plumixa.

W tym miejscu pojawia się europejski problem:

Prera występuje wyłącznie w wersji na naboje pilota.

Plumix i MR w Europie występują w wersji na naboje standardowe, co oznacza, że nie można zestawu stalówka + spływak przenieść do prery, ale trzeba stalówkę plumixową montować na zastanym spływaku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pozytywne doświadczenia z przekładaniem pomiedzy Pilotem MR i Plumixem. Zero problemów, lekko i precyzyjnie przekłada się spływak ze stalówką. MR po przełożeniu do niego stalówki z Plumixa to oczywiście zaskakujące wszystkich pióro z wersją pisma italic. Polecam takie eksperymenty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@m_cudny

Mówienie, że nie ma problemów jest trochę nad wyraz. Może zdarzyć się, że spływak od Prery nie będzie idealnie przylegał do stalówki od Plumixa.

W tym miejscu pojawia się europejski problem:

Prera występuje wyłącznie w wersji na naboje pilota.

Plumix i MR w Europie występują w wersji na naboje standardowe, co oznacza, że nie można zestawu stalówka + spływak przenieść do prery, ale trzeba stalówkę plumixową montować na zastanym spływaku.

A czy ja pisałem o wymianie spływaków, czy stalówek? od czego głowa? ;)

Edytowano przez m_cudny
literówka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A czy ja pisałem o wymianie spływaków, czy stalówek? od czego głowa? ;)

Właśnie się zorientowałem, że mój post może być zrozumiany dwuznacznie. Chodziło mi o używanie głowy przy wymianie stalówek,a nie o Twoją głowę, ksm ;)

Dodam, że do piór Pilota kompatybilnych "stalówkowo" można jeszcze zaliczyć Kakuno. Wymieniałem stalówki pomiędzy Kakuno/Prerą/MR/Plumixami/78G i nie miałem żadnych problemów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A ja tylko chciałem powiedzieć, że szukałem w internecie i najniższa cena jaką znalazłem za pióro Plumix, to 16 - 17 funtów, czyli 80 - 85zł. Skąd więc cena 25 - 30zł?

Na allegro ok 25-30 z wysyłką.  Google też znajduje w tej cenie kilka sklepów.  Drożej nie znalazłem przynajmniej na polskich stronach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Dzień dobry,

 

Jestem nowym użytkownikiem i pozwolę sobei zasięgnąć rady w temacie. Mam pióro Plumix EF z tłoczkiem zalanym KWZ Wspomnienie zna Bałtyku. Pióro robi kleksy. Tzna piszę nim a raczej drapię i na spodzie stalówki w pewnym momencie zbiera się kropla atramentu i kleks gotowy. Czy to wada pióra czy może atrament jest nieodpowiedni?

Edytowano przez Fo!
Literówki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź, czy coś w Plumixie nie pękło, mój też kleksował i lał, aż okazało się, że pękła plastikowa szyjka, która trzymała bolec do mocowania nabojów.

Plastik Plumixów woła o pomstę do nieba, jest tylko trochę wytrzymalszy od kubka po śmietanie. 

Samo przeszczepianie też nie przebiega gładko, bo po wyjęciu spływaka ze stalówką i ponownym zamocowaniu całość nie siedzi już tak pewnie jak wcześniej, zaś atrament dostaje się pomiędzy sekcję a spływak w większej niż zwykle ilości. Stalówka jest garbata i nie da się jej zaadaptować do innych spływaków.

Czy naprawdę są różnice w budowie spływaka w wersjach na poszczególne rodzaje nabojów? Wydaje mi się, że inna jest tylko część sekcji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, drEvil napisał:

Sprawdź, czy coś w Plumixie nie pękło, mój też kleksował i lał, aż okazało się, że pękła plastikowa szyjka, która trzymała bolec do mocowania nabojów.

Plastik Plumixów woła o pomstę do nieba, jest tylko trochę wytrzymalszy od kubka po śmietanie. 

Samo przeszczepianie też nie przebiega gładko, bo po wyjęciu spływaka ze stalówką i ponownym zamocowaniu całość nie siedzi już tak pewnie jak wcześniej, zaś atrament dostaje się pomiędzy sekcję a spływak w większej niż zwykle ilości. Stalówka jest garbata i nie da się jej zaadaptować do innych spływaków.

Czy naprawdę są różnice w budowie spływaka w wersjach na poszczególne rodzaje nabojów? Wydaje mi się, że inna jest tylko część sekcji.

 

Rozwiązałem problem - stalówka była żle obsadzona i tusz spływał bokiem. Poza tym ponieważ stalówka strasznie drapała zeszlifowałem ją na misce kamionkowej na mokro. Pisze trochę grubiej tj z EF zrobiło się F ale za to bardzo komfortowo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...