Skocz do zawartości

Pilot MR Retro POP


glue010

Polecane posty

Retro POP to najnowsza kolekcja piór z serii Metropolitan japońskiej marki Pilot.

Pióro jest zbudowane z aluminium i plastiku ze stalową stalówką.

Recenzowany egzemplarz w kolorze metaliczny grafit z elementem w pepitkę. Stalówka jest standardowa, sztywna w rozmiarze M w japońskiej skali z systemem napełniania standardowymi nabojami. Pióro jest zapakowane w proste, metalowe etui.

 

image.jpg

 

 

BUDOWA

 

Kształt pióra można porównać do wydłużonego cygara, poza klipsem obudowa z zewnątrz jest opływowa, bez ostrych brzegów. Pod klipsem znajdują się pierwsze ostre krawędzie na łączeniu i plastikowy uchwyt. Całość prezentuje się solidnie i estetycznie.

 

image.jpg

 

 

ERGONOMIA

 

Wygląd zewnętrzny wymógł na producencie pewne kompromisy. Niestety dotknęły one właśnie ergonomii pióra. Wspomniane wcześniej ostre krawędzie zostały umieszczone w tak niefortunnym miejscu, że niektórzy będą mieli problem z jego chwytem. To kwestia przyzwyczajenia i wady raczej nie doświadczą ci, którzy trzymają pióro bardzo blisko, bądź daleko od stalówki, ale warto o tym wspomnieć i najlepiej chwycić pióro przed zakupem. Sam trzymam je blisko i nie przeszkadzało mi to za bardzo.

 

image.jpg

 

 

UŻYTKOWANIE

 

Po ponad miesiącu użytkowania mogę stwierdzić, że jestem z Metropolitana bardzo zadowolony :) Pióro dobrze sprawdzało się na długich dystansach. Nie odczułem zmęczenia dłoni co jest zasługą świetnego wyważenia, które w zależności od potrzeb można wyregulować zakładając nakrywkę na tył obudowy. System dopływu atramentu również sprawdza się bardzo dobrze, nawet przy bardzo dynamicznych kreskach, a załączona stalówka nie drapie papieru.

 


 

PODSUMOWANIE

 

Pióro kosztuje obecnie około 70 złotych i to może być najmocniejszy magnes przy jego wyborze, w połączeniu z bardzo dobrą jakością i prostym, minimalistycznym wyglądem w wielu wariantach kolorystycznych.

 

image.jpg

 

 

Plusy:

-cena,

-właściwości piśmiennicze,

-solidna, metalowa konstrukcja,

-wygląd.

 

Minusy:

-problemy z ergonomią.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam to pióro, tylko sprowadziłam sobie wersję ze stalówką F. Jak dla mnie jest idealna (cieńsza od europejskich EF w Pelikanie i Kaweco). Samo pióro moim zdaniem bardzo udane. Pisze się wygodnie, jest lekkie, nie za duże, bardzo ładne. Co do jakości wykonania to niestety na plastikowej sekcji są ślady po formie (mam na myśli te niewyszlifowane linie, nie wiem dokładnie jak to opisać). Mimo to myślę nad kupnem innej/ innych wersji kolorystycznych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biję się w pierś i proszę admina o wyedytowanie linka z tematu, nie doczytałem zasad zamieszczania recenzji :)

 

Hej!

 

Dzięki za fajną recenzję. Nie ma potrzeby, aby pozbywać się linku. Wzbogaciłeś tekst o nagranie video, a to bardzo fajne, pracochłonne dla autora, przedsięwzięcie :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
  • 4 months later...

Mam pytanie do posiadaczy tego pióra, MR zwykle ma dobre opinie, mnie ciekawi stalówka w rozmiarze M. Japońskie M to będzie nasze F? Zależy mi na cienkiej kresce, ale trudno dostać MR z inną stalówką niż M. Szukam pióra do codziennych osobistych zapisków, mam drobne pismo, piszę na czarno, potrzebuję pióra z kategorii niezawodnych, zastanawiam się czy Pilot MR zalicza się do piór niezasychających i niestwarzających problemów?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...