Skocz do zawartości

Rada dla posiadaczy Parkera IM - one piszą


vela44

Polecane posty

Jestem szczęśliwym posiadaczem Parkera IM, który jak większość piór tej serii raczył nie pisać, ale jak się baba uprze....

Dwie naprawy gwarancyjne nie pomogły, naprawa u @Zero poprawiła przepływ, ale to nadal IM który zasycha i wylewa gdzieś atrament. I cóż z tym fantem począć? Pióro dostałam z ważnej dla mnie okazji, od ważnej dla mnie osoby i w dodatku cholernie mi się podobało, więc kombinowałam, kombinowałam i wykombinowałam sobie, że podmienię stalówkę od innego pióra, ale nie IMa, bo one przecież nie piszą. Po zastanowieniu i pojawieniu się sprzyjających okoliczności doszłam do wniosku że lepiej będzie podmienić stalówkę ze spływakiem, bo cóż stalówka winna zasychaniu i złemu przepływowi?

A zatem pacjent IM w piątek otrzymał organy od Parkera Urbana, po przeszczepie i zatankowaniu przez stalówkę zaczął pisać od razu i tak jest praktycznie do dziś. Pióro albo startuje po przyłożeniu do papieru albo w ogóle chce pisać, ale jeśli dotknę stalówką do języka na ułamek ułamka sekundy to pisze od razu, nie przerywa. Jedynie po dłuższym nieużywaniu (czyli kilkanaście godzin maks póki co, bo skoro pisze to go używam) zauważalna jest zmiana nasycenia atramentu przy kilku pierwszych linijkach tekstu jest ciemniejszy, a tak to wszystko gra. Jestem szczęśliwym posiadaczem Parkera IM, od tygodnia szczęśliwym, bo od tygodnia pióro pisze, kiedy tego potrzebuję. Jednak da się.

Tylko czy ja mam teraz IMa, czy Urbana....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż nie do końca potrafię zrozumieć opisywanych kłopotów z Parkerem IM przez moje ręce przeszły dwa te pióra

Pierwsze IM (metal GT stalówka F) córa dostała w nagrodę na zakończenie drugiej klasy podstawówki służyło jej jakieś pół roku do czasu zgubienia/zgubienia przy czyjejś pomocy.

Napełniane parkerem wymazywanym w nabojach (nie przypominam sobie aby jej kiedyś zaschło) czy wymagało rozpisywania pomimo odkładania na weekend i nie korzystaniu z niego..

Drugie zażyczyła sobie dokładnie takie samo również pisze bez problemów. Aktualnie tankowane Pelikanem 4001 turkus, zdarza się że na początek po przerwie zaczyna pisać trochę ciemniej ale to wszystko a sam widziałem że niekiedy odkłada pióro bez założonej skuwki..

Pióra córy są raz na jakieś dwa miesiące myte i tyle..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...