Skocz do zawartości

Wkłady do Watermana


Kolektor

Polecane posty

Witam,

 

czy też macie podobne odczucia, że wkłady do Watermanów są lichej jakości. Nie wiem, jak teraz się to prezentuje, gdyż jeszcze parę lat temu kupiłem zapas i często nie używam długopisu. Zaletą tych wkładów jest to, że nie wylewają jak Parkery. Za to kolor tych wkładów dla mnie jest słaby. Kolor niebieski jest anemicznie niebieski. A kolor czarny jest szaro czarny, a czasem wręcz szary. Oczywiście nie mówię tego po używaniu wkładu, który leżał kilka lat. Od nowości też takie słabe kolory były. Długopis jest wygodny i solidny, ale aż żal tego kontrastu, bo kolor wygląda jak z taniego dłuopisiku a sam długopis prezentuje się ładnie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczekuję podzielenia się Waszymi opiniami, przecież nie ratowania świata. 

 

Nie porównuję wkładów długopisu do innej kategorii oczywiście, tylko w chociażby zwykłych długopisów chińskich, gdzie kolor czarny wygląda jak czarny a nie szary. W moim odczuciu Waterman robi bardzo słabe pod względem koloru wkłady. Po prostu mam wrażenie, że są wyblakłe, wyglądają biednie. Nawet nie porównując do żadnych innych długopisów. Patrząc się na świeżo napisany tekst długopisem Watermana mam wrażenie, że jest on już tam 10 lat, bo jest tak wyblakły. 

Edytowano przez Kolektor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego od razu tak agresywne wypowiedzi. Są okoliczności gdzi długopis jest nie zastąpiony, np do rozwiżywania krzyżówek na raczej kiepskim papierze, ale do rzeczy. Waterman przechodził prze róznych podwykonawców wkładów. Był okres wkładów produkcji USA, doskonałej jakości, dziasiaj wszystkie wkłady dostępny na rynku polskim są produkcji niemieckiej. Wkłady 10 letnie to prawdopodobnie oryginały francuskie, które niestety po kilku latach mają tendencję do wysychania i wtedy ich barwa już odbiega od tego kiedy były świeże.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka tam agresja ;)

Swoją drogą dziwnie to wygląda, jak ktoś na forum Canona pyta o Nikona, albo jak na forum Jezus.pl pytasz o Świadków Jehowa.

 

A co długopisów to wierz mi, mało kto dziś używa tych z wymiennymi wkładami. Jednorazówki są najlepsze. A jeszcze lepsze jednorazówki-reklamówki, które ktoś Ci daje gratis.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka tam agresja ;)

Swoją drogą dziwnie to wygląda, jak ktoś na forum Canona pyta o Nikona, albo jak na forum Jezus.pl pytasz o Świadków Jehowa.

 

A co długopisów to wierz mi, mało kto dziś używa tych z wymiennymi wkładami. Jednorazówki są najlepsze. A jeszcze lepsze jednorazówki-reklamówki, które ktoś Ci daje gratis.

 

 

Forum jest o piórach. Nie wymagaj od nas opinii na temat długopisów.

Jak już muszę, to piszę jednorazówkami, które jak nie piszą - lądują w koszu.

Ot, cała historia długopisu.

Kup -> pisz -> wyrzuć.

 

Powiedz to administratorom  ;)  Poza tym nie ma forum o długopisach, poza tym.

 

A to co mnie zaskakuje w długopisach to jest fakt, że rzeczywiście ich kolor nie powala. Kolor wkładu długopisu Watermana nie powala, a np. tani atrament Hero nie wygląda biednie (przynajmniej dla oka trochę doświadczonego laika). Niebywały rozrzut między wyglądem drogiej rzeczy w jednej kategorii a taniej rzeczy w drugiej kategorii. Latamy w kosmos a nie robimy ładnych wkładów długopisów. Kiedyś jeansy były odbierane jako niewyjściowe i urosły do rangi eleganckiej części garderoby. Może kiedyś będzie tak z długopisami i zaczną ładnie pisać. Albo po prostu trzeba sprawdzić długopisy np. Montblanca. Tak czy inaczej to plus dla piór :) 

 

Jednorazówki nie są najlepsze, bo są z taniego plastiku, który zatruwa swoim marnym składem chemicznym najpierw skórę człowieka a później wyrzucony na śmietnik środowisko. Metalowy długopis, metalowy wkład można powtórnie przerobić, poza tym nawet jeśli wrócą do ziemi to i tak rozłożą się na surowce, które ktoś kiedyś może wydobędzie. Tak czy siak nie ma straty. Nie jestem eko i chyba nie będę, ale wszechogarniająca tandeta plastiku made in china mi się nie podoba. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...
Dnia 10.03.2016 o 11:24, Robbi napisał:

Są okoliczności gdzie długopis jest nie zastąpiony, np. do rozwiązywania krzyżówek na raczej kiepskim papierze (...)

@Robbi, masz rację. Długopis pisze świetnie na każdym gatunku papieru - patrz krzyżówki, druczki przelewowe etc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.03.2016 o 14:26, Akszugor napisał:

Jednorazówki są najlepsze. A jeszcze lepsze jednorazówki-reklamówki, które ktoś Ci daje gratis.

@Akszugor, R2911w napisał (Forum dobre programy):
 

Cytat

Piorunująca jest różnica między pisaniem długopisem/piórem za 0,50 gr a powyżej 30zł

ORAZ Raiden77 napisał:
 

Cytat

Nie wiem czy kiedykolwiek pisałeś długopisem powyżej 30zł. Różnica jest naprawdę spora w porównaniu do takiego długopisu za 2zł. 
Takim Parkerem [lub Watermanem/Zenithem - przypis] pisze się o wiele staranniej (…), no i ręka tak się nie męczy podczas pisania.

I fiesta napisał:
 

Cytat

Jak w życiu, jeden je kawior a drugi kaszankę, jeden jeździ kaszlakiem a drugi mercem klasy A.

 

Edytowano przez Harding
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak długo jak nie wiemy  jakie konkretne długopisy są porównywane, powyższe "dyskusje" trudno zakwalifikować  jako choć trochę wartościowe.Praktycznie nie padają żadne konkrety. Co to znaczy że długopisem droższym pisze się staranniej? Albo że ręka się nie męczy podczas pisania? Kosmos. W jaki sposób ktoś to sprawdził? Wystarczy wziąć do ręki długopis żelowy za 3 złote i pisze się praktycznie bez żadnego nacisku.

Obstawiam że ponad 90% takiej dyskusji to jest efekt placebo, niedostrzeganie istotnych faktów, przeinaczanie faktów lub nieobiektywne wyciąganie wniosków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Aventador13 napisał:

Co to znaczy że długopisem droższym pisze się staranniej? Albo że ręka się nie męczy podczas pisania? (...)

@Aventador13, osobiście testowałem czarnego, jednorazowego BIC-a oraz droższego (130-165 zł) Watermana i różnica jest piorunująca. Takim Watermanem pisze się lżej (nie trzeba mocno go dociskać do papieru) a do tego tusz w przypadku droższego długopisu jest ciemniejszy. Tak więc BIC wypada blado w porównaniu z Watermanem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem - kojarzę ten długopis i jest różnica w poziomie nacisku (to znaczy - aby dać linię zbliżonej szerokości należy w przypadki bica przyłożyć większą siłę).

Tylko że w tym przypadku jedna próba to za mało. eby wysnuć ogólny wniosek, że droższymi długopisami pisze się "lżej" należy przeprowadzić znacznie więcej takich prób. Z mojego doświadczenia wynika, że niestety ale ta różnica w "lekkości pisania" znacznie zamazuje kiedy mamy do dyspozycji kilkadziesiąt różnych wkładów długopisowych i to niekoniecznie tych drogich. Wtedy to porównywanie nie jest już takie czarno-białe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Aventador13 napisał:

Tylko że w tym przypadku jedna próba to za mało, żeby wysnuć ogólny wniosek, że droższymi długopisami pisze się "lżej"

@Aventador13, muszę przyznać, że masz rację w tym, że nie można generalizować. Pewnie prawda nie jest czarno-biała i ma różne odcienie szarości. Nie mam ochoty testować wszystkich jednorazówek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz z innej beczki. Mianowicie zauważyłem, że mój Watermanowski wkład co jakiś czas się zacina. Jet kilka rozwiązań tego problemu:
►pokręcić w różne strony kulką rozprowadzającą tusz,
►rozpisać długopis np. na marginesie kartki.
►zmienić gatunek papieru na jakościowo lepszy.
Może znacie inne sposoby? Byłbym wdzięczny za ich zaprezentowanie w tym temacie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...