Skocz do zawartości

Pióro lekkie, proste do 300 zł


Polecane posty

Witam, 

 

piszę literami pochylonymi w prawą stronę, jestem praworęczny. Poszukuję pióra lekkiego i prostego w swoim kształcie (np. Omega Zenith), tyle że chciałbym, aby było porządniejsze od Omegi, nie było z taniego plastiku. Cena do 300 zł. Nie chcę, żeby to było pióro chińskie, czyli także najtańsze modele markowych producentów chyba odpadają np. Sheaffer VFM. 

 

Jak już wspomniałem, jeśli chodzi o kształt i wagę pióra, najbardziej odpowiada mi Omega Zenith. Chodzi o to, żeby nie szarpać się podczas pisania jak np. w bardzo nieergonomicznym kształcie Parkera Urbana. Hemisphere też nie jest dla mnie wygodny, jeśli chodzi o kształt.

Sheaffer Prelude byłby może ok, gdyby nie jego duża waga. 

Jeśli chodzi o stalówkę, to nie chcę takiej małej jak w Vectorze, bardziej stalówka wielkościowo jak w Hemisphere (jest bardzo wygodna dla mnie). 

 

Podsumowując pióro lekkie, prosty kształt, nie chińskie, stalówka większych rozmiarów. Jej grubość F.

 

Być może są w ogólnej sprzedaży dostępne pióra ze specjalną stalówką do pisania kursywą. Nie chcę sprowadzać z zagranicy. 

 

Pytanie zadaję ze względu na to, że chciałbym mieć pióro wygodne dla siebie, oczywiście lepsze niż Zenith, a nie mam na tyle funduszy, żeby kupić kilkadziesiąt piór i wśród nich odkryć te wygodne. 

 

 

Dziękuję z góry za każdą pomoc. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spójrz na Pilota Prerę.

M-ka japońska jest jak F-ka europejska. Pióro dość krótkie, ale za skuwką założoną na tył korpusu pisze się wygodnie. Sekcja jest stosunkowo szeroka, warto się do tego pióra przymierzyć na żywo. Jest bardzo lekkie. To jedno z moich ulubionych piór.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za te wręcz bardzo szybkie odpowiedzi. 

 

Chińskich piór też mam trochę, chociaż żaden wygodny. Podejrzewam, że chińskich piór jest więcej niż europejskich i wśród chińskich bym prędzej mógł znaleźć coś wygodnego dla mnie. Jednak nie chcę chińskich. Zwyczajnie chcę jakieś rezprezentatywne pióro. W czasach długopisów i słabej płacy w Polsce pióro do 300 zł uważam za reprezentatywne. 

 

Jakby ktoś miał jeszcze jakieś propozycje to bardzo proszę :) 

 

Do uściślenia może to być też pióro bardziej chude niż grube. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poleclbym Tobie takie pióra jak Faber Castell Ambition, Kaweco DIA 2, Może też jakieś Inoxcromy. Stalówki faktycznie europejskie F. Lamy CP1, Logo, Linea. Tutaj kupować raczej stalówki EF.

Edytowano przez kerad
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę edytować pierwszego postu, więc dopisuję - chodzi o nowe pióro, a nie jakieś z ogłoszenia.

 

A Sheafer Intensity jest cięższy od Hemisphere, a już Hemi jest dla mnie za ciężkie. 

 

Chyba zastanowię się nad Sailorem albo ewentualnie Faber Castell. 

Edytowano przez Kolektor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dziękuję wszystkim za propozycje, jest ich dużo. Tego się spodziewałem, rozejrzę się po podanych piórach :)

 

PS.

coś tani ten Caran d'Ache Dunas jak na Caran d'Ache chyba? Wszędzie w sklepach widać, że są po ok. 1000 zł i więcej, a tutaj jeden model, w jednym sklepie i taniej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...