Skocz do zawartości

Sheaffer 300 - uszkodzony spływak


Polecane posty

Mam problem. Próbowałem wyciągnąć spływam i stalówkę, udało mi się wyciągnąć stalówkę. Niestety w wyniku prób wyciągnięcia spływaka uszkodziłem go (został chyba nadłamany przeze mnie). 

W związku z tym mam pytanie, czy da radę to naprawić (choć wg. mojej wiedzy się nie da). Jeżeli nie da się naprawić to czy można gdzieś kupić spływa/całą przednią sekcję do tego piór (niestety nie udało mi się tego znaleźć). 

post-628-0-32666600-1456764492_thumb.jpg

Edytowano przez Milo1991
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, takie "zabawy", to z wyczuciem ;)

 

Moim zdaniem pozostaje ci zgłosić się do serwisu firmy:

Inahon Sp. z o.o.

Adres: Wawrzyńca Surowieckiego 2, 02-785 Warszawa
Telefon: 22 644 47 46
 
Nie wiem czy po zakupie spływaka masz zamiar samodzielnie montować sekcję, ale po tych doświadczeniach może lepiej żeby to zrobił fachowiec. :)
 
Edytowano przez endoor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że trzeba było delikatniej :) Jak to się mówi, miałem więcej siły niż rozumu. Teraz przyjdzie mi płacić za swoją głupotę. Całe szczęście stalówka cała :)

Sądzę, że lepiej będzie jak zrobi to ktoś bardziej delikatny niż ja. 

Dziękuję za podpowiedź. Na pewno tam zadzwonię. 

 

PS. (edit)

Poszedł mail :) Zobaczymy ile będzie mnie kosztować moja głupota... 

Edytowano przez Milo1991
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dostałem odpowiedź. Niestety nie naprawiają tego, więc trzeba wymienić całą przednią sekcję. 

W moim przypadku koszt wymiany tego wyniesie 127,92 zł (kurier wliczony w cenę). Cena prawie jak za całe pióro (chyba nawet w tej cenie je kupiłem gdzieś na promocji). 

Znalazłem jednak ofertę http://pen.pl/pl/p/STALOWKA-SHEAFFER-300-POZLACANA-DWUKOLOROWA/917 

Nie wiem jednak czy chodzi o samą stalówkę czy o całą sekcję. Zapytanie już poszło. Zobaczymy..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to tak chyba jest z wieloma rzeczami współcześnie, przykładowo jakieś 70% wartości tabletu jest w matrycy, a 70% wartości pióra w... sekcji. W tego typu piórach jak się jakiejś części nie dostanie po znajomych albo jakichś giełdach, to samo naprawianie jest raczej mało opłacalne. Coś jak z wymianą pękniętej matrycy w tablecie - lepiej już kupić nowy. Taki mamy teraz świat.  :P  :)

Edytowano przez endoor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to tak chyba jest z wieloma rzeczami współcześnie, przykładowo jakieś 70% wartości tabletu jest w matrycy, a 70% wartości pióra w... sekcji. W tego typu piórach jak się jakiejś części nie dostanie po znajomych albo jakichś giełdach, to samo naprawianie jest raczej mało opłacalne. Coś jak z wymianą pękniętej matrycy w tablecie - lepiej już kupić nowy. Taki mamy teraz świat. :P:)

To nie zawsze tak. Zdarzają się też absurdy. Na przykład sekcja do Watermana Perspective kosztuje około 130 zł, a całe pióro 400. Podobnie jest z Expertem. Trudno jest mi to zrozumieć...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...