Skocz do zawartości

Jakie pióro kupić do 30 zl?


Polecane posty

  • Odpowiedzi 107
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

mam jottera i nie polecam. mam też reflexa, i tego raczej bym tez nie polecił, choć to juz cos lepszego od jottera. w Vectorach (kulkowych) pamiętam pękał mi korpus przy gwincie. pilot 78g - cóż, jesli lubisz naprawdę cienko piszące pióra. ale pod względem jakości na nim się pewnie nie zawiedziesz mam 2 szt. i każda jest b.dobrze wykonana.

Sheaffer VFM wygląda dobrze, ale pamietam że chyba był tam problem z nabojami (nie wiem też czy pasuje konwerter). za to moze w jakimś sklepie uda się go dostać.

Może faktycznie Parker Frontier nie mam niestety żadnego doświadczenia z tymi piórami, a zawsze mi się podobały. przypominają trochę Sonneta. widziałem ze były wersję czarny mat z czarna stalówką (dziś pewnie do dostania tylko na ebayu) to było na prawdę ładne piórko

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to owa "inność" nabojów polega na tym, że są inne niż typowe naboje do Sheaffer'a czyli standardowe i typowe dla wszystkich innych piór...

Właśnie. Co z tym Frontierem? Ja słyszałem, że grubo piszą i że mechanizm zamykania jest niespecjalnie trwały. Kto się wypowie w tej sprawie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Może poszukaj używanego Parkera 45? Za 30 złotych ciężko będzie trafić...

To zabawne że właśnie teraz to napisałeś, bo można (data) trzeba tylko trzymać rękę na pulsie ;) To jest używane, ale pamiętam też praktycznie nowe, i nowe egzemplarze za 50zł. Ale jeśli chcemy wyeliminować allegro to cena 45ki w sklepie wzrasta do ok 120zł i to jeśli się ją uda upolować (GT widziałem nawet po 150 i było to pióro kulkowe)

Edytowano przez Pilot Inspektor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zabawne że właśnie teraz to napisałeś, bo można (data) trzeba tylko trzymać rękę na pulsie ;) To jest używane, ale pamiętam też praktycznie nowe, i nowe egzemplarze za 50zł. Ale jeśli chcemy wyeliminować allegro to cena 45ki w sklepie wzrasta do ok 120zł i to jeśli się ją uda upolować (GT widziałem nawet po 150 i było to pióro kulkowe)

Kurde że też tego nie ustrzeliłem ;(nie mam pojecia jak mi ta aukcja umknęła ;(

Vectory, jottery i cała reszta towaru z plastikowymi korpusami ma tendencję do pękania przy gwincie lub skuwce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się będę upierać przy Lamy (safari, nexx). 45ka to świetne pióro (sam dziś takim pisze ;)), ale trzeba na nie polować, i do tego nie każdy chce mieć używane pióro. Piloty to też fajne pióra, ale zależy co się Cementowi podoba.

Moj pierwszy samochód był kupiony za "głosem rozsądku" po 9 mies. nie mogłem na niego patrzeć (mimo że naprawy były tanie, i psuł się umiarkowanie rzadko) Obecny kosztuje mnie nieporównywalnie więcej, ale i tak jestem zadowolony ze go kupiłem.

Moja rada (jeśli Lamy odpada ;)): bierz co Ci się podoba, w najgorszym wypadku będziesz reklamować, albo wrócisz do Herlitza. A przecież (mam nadzieje, ze duke aż takim szajsem się nie okaże! ;)) to nie ostatnie pióro w Twoim życiu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cwiekoszczak,

Cement poszukuje solidnego pióra, które nie będzie się psuło. Kwota początkowo 30 PLN, teraz około 60 PLN.

Moj pierwszy samochód był kupiony za "głosem rozsądku" po 9 mies. nie mogłem na niego patrzeć (mimo że naprawy były tanie, i psuł się umiarkowanie rzadko) Obecny kosztuje mnie nieporównywalnie więcej, ale i tak jestem zadowolony ze go kupiłem.

Impreza WRX czy STi? ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cwiekoszczak,

Cement poszukuje solidnego pióra, które nie będzie się psuło. Kwota początkowo 30 PLN, teraz około 60 PLN.

No własnie, Cement chyba pisał głównie o zmieszczeniu się w budżecie, i o tłoczku ;) Mam wrażenie że solidność jest raczej na dalszym planie. Nie mówię że to źle. sam często przedkładam to czy coś mi się podoba nad solidność.

Impreza WRX czy STi? ;)

Nie, no, nie aż tak. Musi mi w końcu coś zostawać na pióra ;)

Poza tym chwalimy się tu piórami, a nie furami (nawet się rymuje) ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...