Skocz do zawartości

Wymiana uszczelki w Soennecken S4


_ded_

Polecane posty

Popełniłem swoją perwszą korkową uszczelkę B) i postanowiłem pokazać co, to akurat pióro, ma w środku. Może komuś się przyda taki wgląd w sytuację

Elementy korpusu są tak dobrze dopasowane, że miałem poważne wątpliwości czy czegoś nie urwę, bo siły trzeba było użyć sporo. Co prawda nie do końca we właściwej kolejności, ale udało się rozkręcić wszystko, naprawić i złożyć do kupy. Działa :D

Tu należą się podziękowania dla konisa za tutorial, który pozwolił mi z większą śmiałością spróbowac swoich sił.

 

5wvJemN.jpg

Piórko w kawałkach.

Niebieską strzałką zaznaczyłem element który trzeba wykręcić z korpusu. (gwint standardowy, czyli odkręcamy w lewo) Do niego są wkręcone pozostałe części mechanizmu tłoczka. Strzałka obustronna pokazuje miejsce połączenia. Łatwo nie było, szczególnie uwierzyć że tam jest szczelina której jakby niema...

gTlOEKV.jpg

Tu korek we wstępnej fazie obróbki. Obok stara uszczelka i śrubkoczopek mocujacy ją do tłoka.  Zgodnie z instrukcją konisa, mały otworek powiększyłem zrolowanmym papierem ściernym. Dlatego że wiertło szarpa korasa i dziura jest brzydka i poharatana.

pnn84fj.jpg

Przy obróbce powierzchni zewnętrznej skorzystałem z nowoczesnej technologii. Poszło bezproblemowo i szybko.

oM62Y8i.jpg

Któraś z rzędu przymiarka, czy to już?

ynw3FiG.jpg

Już.  Działa jak złoto. Niebieskie pokazuje miejsce niemal niewidocznego łączenia elementów. Świetnie wykonane pióro.

Ogólnie to bardzo prosta i w sumie dość przyjemna zabawa. Jedyna  czynność problematyczna i stresogenna to rozbiórka starca. Jak to się uda, jest z górki. :)

Pozdrawiam i życzę powodzenia w restauracji staruszków.

Trzeba je kochać bo znikną i ich nie będzie :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt się nie wypowiada, to ja się wypowiem ;) 

 

Bardzo fajny opis przedsięwzięcia, szczególnie patent z uszczelką zamontowaną na wkrętarce - pewnie znacząco ułatwiło równe zeszlifowanie korka :) Z doświadczenia wiem, że montowanie i rozmontowywanie piór z tłokowym systemem napełniania nie zawsze jest takie trywialne jak się wydaje, a poprawne ustawienie pokrętła tłoka na początku moich zabaw piórowych potrafiło mi czasami zająć i dwa dni w przypadku niektórych modeli ;)

 

Mam tylko jedną uwagę... korek jest fajny, ale ja jednak by sobie wyciął laserem odpowiedni kształt z gumy :P 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję :)

Korek ma jednak tą przewagę że leżał w szufladzie z innymi aromatycznymi kolegami

i jest łatwy w obsłudze co pozwala temat ogarnąć własnoręcznie.

No i kurczę, nie mam lasera :D chociaż zawsze chciałem..

Faktycznie wkrętarka ułatwia szlifowanie, trzeba tylko pilnować aby otworek pozostał w centrum.

Mi się nie udało perfekcyjnie ale to nic, bo tu się korek, jako materiał okazał dość tolerancyjny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...