Skocz do zawartości

Rozpoznanie piór.


Cement

Polecane posty

Dwa z nich to jakiś stary niemiecki złom podstawowej klasy. Ale to pierwsze nieco mnie zaintrygowało. "Advokat"? Polskie nie, czechosłowackie też nie, zachodnie też nie... Ciekawe, skąd więc pochodzi. Btw jakością nie przewyższa pozostałych. Wszystkie z prostymi systemami tłokowymi, stalówki bez ziarna irydu. Korpusy z ordynarnego, tłustego plastiku. Za taką cenę nie ma o czym mówić. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jakiej odpowiedzi właściwie oczekujesz? Czy warto licytować? Zawsze warto. Jeśli pióro jest warte 10 zł, ale mi się podoba i chcę je mieć, to będę licytował nawet 100 zł. Jeśli mi niespecjalnie zależy i nie chcę wtopić, to cierpliwie czekam i obserwuję rynek. Jak mi się podoba jakieś pióro i nic o nim nie wiem, to guglam.

Pierwsze pióro, wg mnie, nie jest nawet warte kosztów wysyłki. Ja bym za nie 15 zł nie dał. Drugie jest fajne. Żaden cud, ale sympatyczne. Trzecie to chyba Skyline. Nie znam się na nich. Na ebayu chodzą od kikudziesięciu do kilkuset złotych. Czwarte ładne. Pojęcia nie mam co to jest. Może jakieś cudo warte 1000$? Nie sądzę, ale cuda się zdarzają. Chyba, ;) Piąte, to Luxor. Pewnie jakieś egipskie. :P Ma na dodatek złotą stalówkę. Hmmm... warto chyba licytować. Ale do jakiej kwoty, to nie mam pojęcia. :]

A tak właściwie, to jakiego pióra szukasz? bo te pięć, to taki rozrzut, że trudno cokolwiek wywnioskować i doradzać. :/

No ale to tylko moja opinia. Tak generalnie, to ja się na piórach nie znam i nigdy bym się nie odważył wyceniać. Dlatego mam na koncie dziesiątki wtop. I tylko kilka niezłych zakupów. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luxor to zdaje mi się duńska marka. Generalnie zgadzam się z @Pan Kleks. Kupowanie oczami prowadzi do nieuchronnych wtop. Musisz się zastanowić, czego spodziewasz się po piórze, które chciałbyś kupić. I licz się z tym, że pióra vintage wymagają większego obycia a często także fachowego serwisu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...