Skocz do zawartości

Pióro wieczne dla początkującego


Polecane posty

Witam!

Jestem nastolatkiem, lubię klasyczny wygląd. Nigdy wcześniej nie pisałem piórem wiecznym dłużej niż kilka minut, jedynie chyba coś tam w podstawówce jakimś tanim bublem. Chciałbym kupić pióro wieczne, które będzie ładnie wyglądać i dobrze leżeć w dłoni, nie męczyć jej. Z początku myślałem o zakupie pióra Parker Sonnet Stalowy CT, jednakże przeglądając recenzje piór wiecznych, a także sklepy natrafiłem na równie ciekawy jak dla mnie model - Faber-Castell Ambition Pearwood. Z tego co czytałem oba mają świetną stalówkę, oba są także doskonale wykonane. Martwi mnie w piórze Faber-Castell jedynie to, czy to drewno gruszy nie pobrudzi się w przypadku ewentualnego kontaktu z atramentem. Mógłbym prosić o opinię, radę jakiegoś doświadczonego użytkownika?

Z góry dziękuję i Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile w stanie jesteś zapłacić za pióro?.Pamiętaj o tym, że w przypadku piór wyższa cena nie zawsze oznacza lepszą jakosć

Mam do dyspozycji 400zł. Jednakże chciałbym się zmieścić w tej cenie z piórem, grawerem, tłoczkiem, atramentem oraz wysyłką. Z parkerem wychodziło niemalże idealnie wraz z atramentem Pelikan Edelstein Onyx.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Zależy jeszcze w sumie do czego tak faktycznie miałbyś używać tego pióra. Jeśli do codziennego pisania, na przykład w szkole, czy studiach, to polecam Watermana Hemisphere. Wydaje mi się, że jak na pierwsze "poważniejsze" pióro jest w sam raz. Dobra stalówka (fabrycznie chyba montowana F, jeśli pamiętam) sprawia, że pisze się lekko, miękko i przyjemnie. Ręka się nie męczy, bo pióro jest stosunkowo lekkie.

 

Weź jeszcze pod uwagę, że w takich codziennych okolicznościach zdarza się niestety, że pióro upada na podłogę i dzieją się z nim różne inne rzeczy. Hemi wytrzyma takie użytkowanie, a jest też nieco tańsze, więc w razie poważniejszej awarii mniejsza szkoda dla Ciebie. Nie wspominają już o sytuacjach, w których komuś się ono bardzo spodoba i sobie "pożyczy na wieczne oddanie"...

 

Na droższe sprzęty jeszcze będzie czas ;)  :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...