Skocz do zawartości

Niezawodne i niezasychające pióro na każdą okazję


Polecane posty

Uuuu. To przykre. Lamy to dobra firma, ale chyba trochę spoczęli na laurach. Zdarzają im się wpadki jakościowe a nie powinny.

No właśnie nie powinny, pełna zgoda  :thumbup:  bo w końcu to pióro nie jest za 5 - 10 zetek i firma powinna zadbać o to by, stalówka pisała gładko 

 w wszystkich piórach, a nie 10 z 100 piór wychodzących z firmy na rynek

---- czyli brak kontroli jakości

---- czyli mają nas gdzieś

---- grunt że kasa im spływa na konto

 nie tyczy się to tylko firmy Lamy, czytając z zainteresowaniem wasze posty, wiele firm o większej renomie, robi takie badziewia (wpadki)

 i to w piórach o wartości 500 - 1000 PLN lub więcej

 -- a to skrzydełka są zle ułożone

 -- a to nie podaje dokładnie atramentu - przerywa

 -- pisze za sucho lub wylewa - lub wcale

 -- pękające korpusy (okleiny)

 -- wspomniane drapanie stalówek -- itd. itp.

 No i przecież w końcu nie chodzi o to by co 2-3 zakupione internetowo pióro, za niemałe pieniądze szło do reklamacji i czekać

 kilka tygodni na naprawę, lub wysyłać i męczyć PenDoctore lub ewentualnie samemu naprawiać piórko.

 Jeszcze mała uwaga, w moim podejrzeniu piórka zwracane do sklepów w ramach reklamacji, z różnymi wadami - głównie drapiące stalówki

 właściciel nie odsyła do firmy, lecz daje powtórnie na sprzedasz licząc na to że piórko już do niego z reklamacją nie wróci

 --- mogę się mylić i obym się mylił. --- zależy to od uczciwości właściciela

 Co do wyrobienia stalówki, już to przerabiałem jak i wielu tu z nas

 jeśli stalówka stawia opór to owszem piórko się wyrobi - kwestia czasu

 jeśli drapie to jedynie szlif (micromesh ewentualnie papier wodny o wysokiej gradacji)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

 

 Jeszcze mała uwaga, w moim podejrzeniu piórka zwracane do sklepów w ramach reklamacji, z różnymi wadami - głównie drapiące stalówki

 właściciel nie odsyła do firmy, lecz daje powtórnie na sprzedasz licząc na to że piórko już do niego z reklamacją nie wróci

 --- mogę się mylić i obym się mylił. --- zależy to od uczciwości właściciela

 

Nie mylisz się. Ja robię serwis jednego z najbardziej renomowanych producentów sprzętu pomiarowego i miałem przypadek powrotu urządzenia od innego klienta, z innym numerem fabrycznym ale z bebechami, które odsyłałem do producenta. Nie muszę dodawać, że objawy były takie same. Urządzenie w cenie średniej klasy samochodu. Na szczęście na gwarancji. Kiedyś sprzęt tego typu uchodził za wzór solidności. Jakość wykonania aparatury z przed 15 - 20 lat to inna bajka Obecnie dużo bajerów, a  jakość... musi się opłacać. Jestem jedynym autoryzowanym serwisantem na Polskę ale mogę zapomnieć o instrukcjach serwisowych. Nie, bo nie.Odesłać do centrali, szczególnie jak jest po gwarancji, a koszt naprawy to 30 - 100% wartości nowego. Dolna granica dotyczy urządzeń w cenie od 15 tys. zł. Te z grupy tańszych (ok. 1500 - 2500) to naprawa RbR (naprawa przez wymianę). Lepiej kupić nowe w sklepie, będzie taniej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisalem, posiadam Lamy Logo ze stalówka F i 1.1. W obydwu przypadkach pisza gładko, ale przyznaję @Wąsatemu, że do gładkości jinhao sporo brakuje tym stalówkom. Problem jinhao 250 jest inny. W tym piórze nie ma F czy EF, tam jest grube M.

Ale to żaden problem, sama przyjemność pisać grubą, podkreślającą istotność myśli przelewanych na papier kreską. ;)

Edytowano przez Admof
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 przemek72 --- o ile mnie oko nie myli, piórko które posiadasz to Waterman Hemisphere starszej generacji --- stalowe CT

 (nowsze modele, mają pierścień na korpusie w miejscu przykręcania sekcji)

 Niestety nie posiadam do tego modelu spływaka ani stalówki :bezradny:

 Poczekaj może ktoś będzie miał zbędne części, a jeśli nie, to zakup całej sekcji przykładowo tu -- firma Eseis

 http://allegro.pl/stalowka-do-piora-waterman-hemisphere-gt-ct-ef-f-m-i5898194751.html

 lub tez w sklepie firmowym

 http://www.watermansklep.pl/kat60_Stal%C3%B3wki-Hemisphere.php

 lub PenDoctore

 skraplacz = spływak

 

YAMAHAL, bardzo dziękuję za podpowiedź. Przed chwilką właśnie zamówiłem przednią część do mojego pióra. Miałeś rację, to Hemisphere CT starszej generacji. Teraz czekam na przesyłkę i montuję a potem to już tylko czysta przyjemność. Przy okazji "przytuliłem" kałamarz z niebieskim atramentem, więc paliwa będzie pod dostatkiem. 

 

Ta regeneracja nie przeszkodzi mi oczywiście w zakupie jakiejś nowości. Jak pisałem wcześniej zastanawiam się coraz poważniej nad Kaweco AL Sport, Sheaffer Intensity lub Cross Beverly. A potem jakiś japończyk :)

Jeszcze raz dziękuję za podpowiedź.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam i używam dwóch piór z tej listy - Sheaffer'a Intensity i Kaweco AL Sport'a. Oba pióra są świetne, nie wiem, czy mógłbym wybrać tylko 1 spośród nich. Chociaż ze Sportem się nie rozstaję - ze względu na wielkość zawsze mam go w kieszeni. Sheaffer zaś w piórniku sobie mieszka, a właściwie jest w nim transportowany z i do pracy. Kaweco Sport ma oba gwinty aluminiowe - Sheaffer Intensity wewnątrz skuwki ma gwintowanie z tworzywa (dlatego trzeba się z nim ostrożniej obchodzić).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy są jakieś zasadnicze różnice pomiędzy wersją AL i AC Sporta? Który rodzaj tłoczka/konwertera polecacie do Kaweco?

 

AC dodatkowe wstawki z włókna węglowego związanego żywicą, czy jak to się potocznie nazywa carbonu. Poza efektem estetycznym i wyższą ceną nie wydaje mi się, aby miały wpływ na właściwości pióra (ale nie posiadam pióra w wersji AC, więc mogę się mylić). Kaweco sprzedaje do piór z serii Sport aerometryczny konwerter Squeeze, składający się w większości z gumowego 'balonika' napełnianego przez ściskanie. Raczej nie zbiera on wysokich ocen, ale przy pewnej wprawie można go napełnić prawie w całości i spokojnie daje się z niego korzystać. Z tego co wiem, do pióra pasuje jeszcze mini-konwerter Monteverde (ale chyba trzeba go nieco przyciąć).

Edytowano przez mkr
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 przemek72   miło że w jakimś stopniu tobie pomogłem :) oby Hemi służyło tobie przez wiele lat :thumbup:

 i nie wyjmuj spływaka z sekcji, bo znowu połamiesz, ---- staraj się płukać całą sekcje w wodzie z płynem

 Co do piórek --- jak już patrzysz na Sheaffer rozważ model -- Prelude

 lub GC 100

 zacne piórka

 jeśli Kaweco to Dia2 z tym że tu już trochę droższe (najbardziej mi się podoba, wersja czarno-złota - ale mi, --- tobie nie musi :mosking:

 popatrz jeszcze na Jinhao

  w sumie nikt cię nie goni, i pewnie masz czas - poczytaj na spokojnie recenzje jak i opinie piórek -- po to jest PWF

 no i z pewnością coś wybierzesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.01.2016 o 18:55, YAMAHAL napisał:

 przemek72   miło że w jakimś stopniu tobie pomogłem :) oby Hemi służyło tobie przez wiele lat :thumbup:

 i nie wyjmuj spływaka z sekcji, bo znowu połamiesz, ---- staraj się płukać całą sekcje w wodzie z płynem

 

Co racja to racja :) Oczywiście nie będę więcej się siłował. Błąd okazał się kosztowny, ale cóż, trudno. Gdyby mój Watermann tak chętnie nie zasychał, to nie byłoby problemu. Odstawiłem na dzień i już trzeba było rozpisywać. W ten sposób można zniechęcić się do pisania piórem.

Czy Dia2 jest aż tak dużo lepsze od AL Sport? Jeśli już to dla mnie czarno-srebrne, różnorodność w narodzie musi być ;)

Co do Jinhao, to cena kusi. Z pewnością coś wybiorę. Nie mogę się jednak oprzeć wrażeniu, że gdzieś te wzory widziałem ;) a to troszkę przeszkadza. Powinno ich być stać na odrobinę oryginalności, czy może się mylę? Można sobie pomarudzić, ale cena sprawia, że dla człowiek nie boi się wtopy. Co innego w takich produktach jak wspomniany chociażby przez Ciebie wcześniej Sheaffer Prelude.

 

Dzięki raz jeszcze za pomoc i wybieram dalej. Fakt, nic mnie nie goni. Zanim wybiorę coś odważnego może faktycznie przyklei się jakieś Jinhao :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@przemek72 - był taki moment, gdzie dział kontroli jakości Kaweco przepuścił stalówki z twak zwanym "baby - bottom". W rezultacie wiele piór pisało słabo (temat opisałem szerzej w recenzji np: Kaweco AL Sport albo Kaweco Skyline Sport). Problem podobno został juz zażegnany, ale lepiej nie ryzykować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Powracając do korzeni wątku muszę napisać o moich konkluzjach. Obejrzałem niezliczoną ilość recenzji na YouTube, przeczytałem dziesiątki wątków na forum i obejrzałem setki zdjęć w internecie. Ponadto odwiedziłem salon z piórami w katowickiej galerii handlowej Silesia City, gdzie mogłem dotknąć produktów chociażby takich marek jak Sheaffer, Cross czy Lamy. Choćbym nie wiem ile oglądał, to powiem Wam, że zostałem zarażony fascynacją do Kaweco AC Sport w wersji czerwono czarnej ewentualnie AL Sport w wersji srebrnej. Wiem, budżet trochę nie ten, ale z uczuciem trudno dyskutować. Na to pióro muszę jednak trochę poczekać, bo obiecała mi go żona w prezencie urodzinowym :) Póki co jednak znalazłem dla siebie coś, czego wcześniej nie planowałem. Totalne jak dla mnie nowicjusza odkrycie, a mianowicie TWSBI Eco, transparentne z tłoczkiem. Coś pięknego. Tak, chyba chcę coś transparentnego. Są jeszcze inne TWSBI spełniające ten warunek, a co najważniejsze z tego co widzę to te pióra są przyjazne dla kieszeni i nie odstraszają ceną. Macie jakieś doświadczenia z tą marką? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Słuchajcie. Wreszcie wybrałem pióro na dobry początek. Po reanimacji Watermanna przyszła kolej na zakupy. I oto wybraniec. Padło na Niemców ☺Faber Castell Loom. Na pióra japońskie przyjdzie jeszcze pora, jak i na wiele innych. A co do FC, to mam do Was pytanie. Czy stalówka EF w tych piórach jest równie dobra jak wychwalane M i B? Może ktoś ma jakieś doświadczenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...