Skocz do zawartości

Plany zakupowe 2016, marzenia i pragnienia


Dapi

Polecane posty

  • Odpowiedzi 77
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

  • 6 months later...

W zasadzie, to nigdy nie robię planów zakupów.

Wiem mniej więcej czego mi brakuje i pod tym kątem przeglądam oferty.

Jak coś mi wpadnie w oko to biorę.

zdrówka

Konisie i pewnie tym się różnimy, że Ty jesteś kolekcjonerem, a ja amatorem.

Ty kupujesz całe kolekcje (komplety); znasz się na tym - co widać w zakładce "jakie pióro dzisiaj kupiłeś"  ;)  mega szacun  :)

Ja szukam tego co mi się (subiektywnie oczywiście) podoba i co chciałbym mieć w swoim skromnym "piórniku".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TWSBI brałbym F, mam M i moim zdaniem nie jest tak cienka jak mnie zapewniano. Ale pisze bardzo gładziutko. 

Właśnie. Zależy mi na tym, aby TWSBI miało stalówkę "coś w rodzaju" europejskiej F-ki (dobrą do notatek, codziennego pisania).

Dlatego myślałem o F-ce. Admin "namawia" mnie na M-kę.  :)

Mam nadzieję, że na FPD 2016 ktoś będzie dysponował F-ką i M-ką dla porównania "na żywym organizmie"  :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko trzeba jeszcze zwrócić uwagę na czym się pisze i czym jest zatankowane. Na kiepskim (typowym) papierze xero potrafi ta M pisać jak B. Pare razy zdarzyło mi się składać podpisy w jakichś instytucjach i musialem czekać aż podpis wyschnie bo atrament podaje dość obficie, przynajmniej PR Super Show Blue.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko trzeba jeszcze zwrócić uwagę na czym się pisze i czym jest zatankowane. Na kiepskim (typowym) papierze xero potrafi ta M pisać jak B. Pare razy zdarzyło mi się składać podpisy w jakichś instytucjach i musialem czekać aż podpis wyschnie bo atrament podaje dość obficie, przynajmniej PR Super Show Blue.

Dokladnie. Też to zauważyłem.

Najczęściej używam Oxfordów, więc raczej nie powinno być problemów.

Edytowano przez MBRafał
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już mam plany zakupowe raczej na początek 2017go, ale kto wie, co życie przyniesie.

poluje na dwa piórka (szukam w stanie idealnym):
Waterman Concord (czarny, GT)
Visconti Pericle [może mniej za wygląd, ale Perykles to ważna postać :) ]

no i wrzucam do skarbonki "resztę z zakupów" na coś z górnej półki (MB Kafka? Nakaya? może jakis Pelikan poważny). Ale nie wiem kiedy się skarbonka zapełni :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poluje na dwa piórka (szukam w stanie idealnym):

Visconti Pericle [może mniej za wygląd, ale Perykles to ważna postać :) ]

no i wrzucam do skarbonki "resztę z zakupów" na coś z górnej półki (MB Kafka? Nakaya? może jakis Pelikan poważny). Ale nie wiem kiedy się skarbonka zapełni :)

Mnie się ostatnio udało upolować Periclesa w stanie NOS. Przepiękne pióro, choć dość spore. Chyba największe w moich skromnych zbiorach.

A MB Kafka też bym chciała kiedyś, bo to akurat szczególnie ważna dla mnie Postać, albo MB Poe, albo Hemingwaya... Ale przy ich cenach to raczej marzenia świętej głowy. Niestety. ;)

Z bardziej realnych, to w moich najbliższych planach jest ziemisty Japończyk ;)

Edytowano przez Nikaa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...