Skocz do zawartości

Plany zakupowe 2016, marzenia i pragnienia


Dapi

Polecane posty

Ja już znalazłem "conieco" na ten temat na FPN i pomimo zachwytu cena ostudziła mój zapał... na nibs.com piszą, że ta "okazja życia" będzie kosztowałą 680 USD zamiast "retail price" na poziomie 850 USD, co nawet przy tej niższej cenie daje 3450zł... a taka cena za M800 to chyba jakbym upadł na głowę (i to mocno) ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Coś wiadomo o tym kiedy będzie dostępne jeżeli to zapowiedź? Bo kiedyś chyba już coś takiego było...?

 

Materiały wykończeniowe były już wykorzystane w modelu M620 (M620 City Series Grand Place) z 2006 roku. Wówczas w kolorze brązowo-perłowym była też szyjka i pokrętło tłoka :).

 

W 2016 roku zdecydowanie bardziej niż w 2015 r. planuję przyjrzeć się starym piórom polskim oraz niemieckim. Ze współczesnych? Jeszcze się zastanawiam :). Z pewnością powiększę liczbę posiadanych notatników o kilka pozycji z Francji, Polski, Japonii i Stanów Zjednoczonych.

Edytowano przez ArielN
Plany, plany, plany...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już znalazłem "conieco" na ten temat na FPN i pomimo zachwytu cena ostudziła mój zapał... na nibs.com piszą, że ta "okazja życia" będzie kosztowałą 680 USD zamiast "retail price" na poziomie 850 USD, co nawet przy tej niższej cenie daje 3450zł (...)

Mi wychodzi ok. 2800 bez cła i vat. Dużo, ale zobaczymy na ile będzie wycenione w PL. Pamiętacie nasz zakup grupowy cafe creme? Dostaliśmy w skrybie dobrą cenę. Może przy zakupie kilku sztuk razem tego nowego M800 cena byłaby bardziej akceptowalna:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi wychodzi ok. 2800 bez cła i vat. Dużo, ale zobaczymy na ile będzie wycenione w PL. Pamiętacie nasz zakup grupowy cafe creme? Dostaliśmy w skrybie dobrą cenę. Może przy zakupie kilku sztuk razem tego nowego M800 cena byłaby bardziej akceptowalna:)

No właśnie - bez VAT a ten jednak jest.... I diametralnie zmienia cenę. Może przy zakupie grupowym było by taniej, ale pytanie o ile. A niezależnie od tego to i tak spooooooooro więcej niż normalne M800 czy "żółwikowa" M800.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z możliwych do zrealizowania w tym roku to chciałbym powiększyć kolekcję Kaweco o któreś z następujących: Brass Sport, Special, Allrounder, Dia2. I Kaweco wintydżowe. Marzy mi się stareńki Sport z tłoczkiem  :wub:

 

Może w końcu też odłożę coś na TWSBI Vac - tylko teraz dylemat: 700 czy Mini? 700 bardziej mi się podoba z kształtu, hmmm.....  :unsure:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiana wszystkich atramentów na czarne:)

Dojrzałem MB 146 lub 149. Muszę jednak wejść głębiej w temat i wybrać dobre roczniki.

Ponadto, uzupełnienie parku tańszych piór niemieckich.

 

Dodanie do pasiastego Triumpha paru innych, możliwie niebanalnych, Lifetime'ów sprzed oraz z czasów II WŚ.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tam Lamy2000, albo nawet poczciwego Lamy Studio bym przytulił.

Nie mam wielkich marzeń... jeszcze.

Ale pioruńsko mi się podobają :)

Ja też bym chętnie Lamy2000 przytuliła ;)

I jeszcze jakiegoś żółtego lub pomarańczowego Visconti... Mmmmmm :)

Edytowano przez Nikaa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Kupiłem w tym miesiącu swojej przyszłej żonie Lamy Safari ze stalówką w rozmiarze M i jest to b. przyjemne piórko. Ta wściekła żółć to piękny słoneczny kolor. Teraz jestem w stanie zrozumieć jazdę ludzi, którzy kolekcjonują wszystkie kolory Safari...sam planuję sobie kupić własne Safari, ale to plan na marzec. Tylko nie jestem w stanie zrozumieć producentów, którzy stosują własny standard naboi. To głupota imho. Dobrze, że jest konwerter...

Tworzywo, z którego wykonane jest to pióro to niby plastik, ale czuć, że jest to tworzywo sztuczne naprawdę o dobrej jakości, taki plasticzany Vector czy Jinhao mają imho o wiele gorsze plastiki użyte do produkcji.

 

A design Safari? Można się spierać czy to ładne czy brzydkie, ale imho to poziom designu użytkowego z wysokiej półki. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...