Skocz do zawartości

Plany zakupowe 2016, marzenia i pragnienia


Dapi

Polecane posty

Stwierdziłem, że może warto założyć taki temat, w którym w celu inspiracji innych maniaków pióra można będzie podzielić się tym o co planujemy powiększyć swoje piórniki w 2016 roku.

Z mojej strony wydaje się, że w 2016roku będą rządzić zakupy za Oceanem - $ drogi ale co zrobić.

Monteverde Intima Volcano Grey - chodzi za mną to pióro niesamowicie od dłuższego czasu
Franklin Christoph podobają mi się strasznie wszystkie ale będę chciał wybrać pomiędzy 03, 19, 20 Marietta i 27
Parsons Essential raczej Burgundy i oczywiście z italikiem - tylko nie wiem jeszcze którym
Edison Nouveau Premiere prawdopodobnie Cappucino z 1.5 mm Stubem
i strasznie mi pasuje zimowy limit Goulet Pen Conclin Duragraph Ice Blue
Mocno rozważam powiększanie rodziny TWSBI o kolejne wersje - na pewno coś z EF - może VAC Mini, nęci także 580 z fioletem i Rose Gold
Omas 360 to także mój priorytet na najbliższy rok

No i jakaś włoszka z Dreamtouch

Z już zamówionych i oczekiwanych:
Jinhao x750 Lava Red
Hero White Porcelain
Noodlers Marbled Acrylic Appalacian Pearl


​A co tam u Was?

Edytowano przez Dapi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Za mną od dłuższego czasu chodzi Omas Ogiva Alba (to Twoja wina Visvamitra :angry:), ale pewnie jeszcze pochodzi, bo dolar nie tanieje.

Co do Intimy Volcano Grey, to piórko też mnie swego czasu zauroczyło, ale po pewnym czasie czar się ulotnił i spoczywa w spokoju w szufladzie. Nie żeby było złe, ale znalazłem kilka ciekawszych. Tak że jakbyś chciał je zaadoptować (jakaś wymiana na przykład), to pisz na PW.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z marzeń zielone Visconti Wall Street. Male szanse, że się spełni, ale kto wie. Omas 360 Lucens byłby mile widziany, ale cena ucina wszelką dyskusję (prawie 2 000 euro).

 

Omas-360-lucens-Fountain-Pen-Celluloid-S

 

Pojawi się u mnie natomiast na 80 % Omas Navy z drugiej ręki. Transakcja jest już w toku, ale sprzedający potrzebuje chyba jeszcze jakiegoś bodźca, żeby ją sfinalizować. Jak się uda, będzie fajnie. A jak nie to trudno :)

Co do innych rzeczy odbiorę Peruna - pióro forumowe forum o piórach. Bardzo mnie ciekawi :) Kupię ze dwa atramenty Sailora z serii nagasawa-kobe (dwa już są w drodze). A tak to nie wiem. Czas pokaże. Nie planuję jakoś szczególnie. Ale różnie może byc po forumowych spotkaniach. Te zawsze kończą się dla mnie nieplanowanymi wydatkami. Taki już ich urok :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to w sumie nie wiem... Podoba mi się tyle piór, że nie mam faworytów na tyle pewnych aby wiedzieć że kupię. Podobają mi się:

- ten Omas Lucens - w ogóle jakiegoś lucensa bym chciał, ale jak już wspomniano, ceny są dla mnie zaporowe więc nie liczę na realizację.

- Caran d'Ache Leman w kolorze scarlet red, nie wiem. Super chociaż za te pieniądze są chyba ciekawsze pióra, a już na pewno z bardziej elastycznymi stalówkami.

- Visconti Wall Street również chodzi mi po głowie z tym że gdybym miał wybór to chciałbym niebieskie ;)

- Visconti Divina Desert Springs

- Montblanc 149 chyba w wariancie Platinum albo rose gold w przypadku wersji 90th. anniv.

I jest jeszcze kilka - kilkanaście piór które chętnie bym kupił, ale wszystkie mają ceny podobne do powyższych więc się nie nastawiam na nic wielkiego.

Natomiast porównując MB LeGranda (świetne pióro notabene) to po porównaniu go z Sailorem 1911 Large wiem że na pewno odkupię jeszcze jakieś Sailory - chętnie 1911 Large w wersji Realo bądź jakimś ciekawym wykończeniu. Mam na oku też kilka Profitów Standard,ale one są dosyć małe jednak a ja wolę większe pióra. Bardzo. Podoba mi się Sailor Pro Gear Maroon Realo, ale on też jest kilka mm mniejszy niż analogiczny 1911L.....

Nie ukrywam, że bardzo podoba mi się minimalistyczna forma Sailora King of Pen w wersji ebonitowej bo wtedy nie ma on żadnych pierścieni, ale cena jest wysoka....

Edytowano przez Mariusz888
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze fleksujacy nawet składak, a jak nie to będe kombinować połączenie jakiegoś jinhao ze stalówką nikko lub zebra, chwilowo nie mogę zdecydować, z którą... :) i już od roku  bym chciałą visconti wall street w wersji albo szara albo czerwona, ale małe szanse z powodu: cena  :wallbash:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zakochałem w Omasach,... :wub:

 

zwłaszcza celuloidowych...

 

no i 360...

 

tak jak Łukasz...

 

nie będę się wzbraniał przed Nakayami urushi... :D

 

tylko jeszcze nie wiem w jakich kolorach...

 

a vintage to tylko jeden mi się widzi,...

 

Pelikan tortoiseshell 101 :rolleyes:

 

 

PS

 

Łukasz, a czy ze złotem ten Lucens nie jest fajniejszy?

Edytowano przez Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Perun się robi i wiosną zawita w moim piórniku. A poza tym, to bardzo bym nie chciała kupować następnych piór, bo mam ich stanowczo za dużo, lecz słaba jestem, moja silna wola gdzieś wyemigrowała i pewnie, gdy pojawi się jakaś staroświecka pokusa z elastyczną stalówką, to znowu ulegnę, ale nie planuję, stanowczo nie planuję...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...