Skocz do zawartości

Diplomat z początku 90'


D@dik

Polecane posty

Cześć...

Chciałem Wam zaprezentować moje stare pióro Diplomat, z którym jestem bardzo sentymentalnie związany. Nie jest to żaden biały kruk, ani drogocenne narzędzie - ale trwały "wół roboczy", który wiele ze mną przeszedł i nim najwięcej chyba w życiu się napisałem. Pióro pochodzi w początku lat 90 i dostałem go od wtedy jeszcze mojej koleżanki - Małżonki dziś ;-) Pióro przeszło ze mną całą polibudę i zapisało całe hektary wykładów, "kolosów" i egzaminów. Do tego służy mi jako backupowe narzędzie pisarskie do dziś. Pióro jest produkcji niemieckiej, korpus wykonany ze stali lakierowanej na grafitowy kolor.

diplomat1.jpg

Stalówka niezwykle trwała, stalowa sygnowana logo firmy o grubości M - pomimo tylu lat i stosowaniu atramentów różnych nie wykazuje śladów korozji i zużycia. Sunie gładko i cicho podczas pisania.

diplomat3.jpg

Pióro bardzo zgrabne, niewiele grubsze od nabojów (zwykłe) jakimi jest zasilane. Korpus ma raptem 9mm średnicy przy łączeniu ze skuwką, 13,6cm zamnknięte. Choć z niego taki "chudziak" to dzięki metalowemu korpusowy i skuwce nie sprawia poczucia zbyt lekkiego i fajnie układa się w dłoni do pisania, a w korpusie mieści się jeszcze zapasowy nabój.

diplomat4.jpg

Choć na codzień piszę expertem, który znacznie się różni gabarytami, to nie mam problemu w razie porzeby z korzystania z Diplomata, który siedzi zawsze w piórniku.

diplomat2.jpg

Chociaż czas uszczknął nieco z lakieru tego pióra, a skuwka na zatrzask nieco się kręci, to muszę stwierdzić, że chciałbym, żeby wszystkie obecne produkty były tak niezawodne. Warto też czasem do szuflady zajrzeć i ożywić ulubieńców z dawnych lat ;-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 4 weeks later...
  • 3 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...