Skocz do zawartości

Delta Lex Collection


Mariusz888

Polecane posty

"Delta Lex Collection to zestaw przyborów piśmienniczych, które poświęcone są tematyce związanej z prawem. Stonowana kolorystyka oraz symbol wagi dają jednoznaczny przekaz. Jest prosto i elegancko.

Pióro dociera do nas w kartonowym opakowaniu wewnątrz którego znajdziemy właściwe pudełko, które zarówno zewnątrz jak i wewnątrz zostało obłożone aksamitem. Wszystkie elementy z wyjątkiem czcionek są utrzymane w kolorze czarnym. Postawiono na elegancki minimalizm, oraz sprawdzoną, nieprzemijającą klasykę. Wewnątrz opakowania znajdziemy także dołączoną buteleczkę z atramentem.

 

Pióro robi dobre wrażenie. Czarna żywica kontrastuje z rodowanymi elementami metalowymi. Klasyczny kształt przyrządu sprawia, że zarówno skuwka jak korpus mają równoległe krawędzie. Uzupełniono je cienkimi pierścieniami. Wyjątkiem jest skuwka która otrzymała wąski karbowany pierścień sąsiadujący z szerokim metalowym pierścieniem, na którym umieszczono geometryczny wzór."

 

Czytaj całość

 

delta_lex_sm-1.jpg

 

delta_lex_sm-3.jpg

 

delta_lex_sm-6.jpg

 

delta_lex_sm-8.jpg

 

delta_pen_prsm-27.jpg

 

delta_pen_prsm-28.jpg

 

delta_pen_prsm-32.jpg

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja generalnie tak zawsze byłem do Delty nastawiony neutralnie. Kiedyś nawet tu na forum zakładałem wątek z pytaniem o te pióra. W internecie opinie raczej są średnie i to głównie przez stalówki Fusion, które w mojej opinii są dobre, ale błędem Delty jest wyposażanie w nie także niektórych drogich modeli jak np Musei Vaticani w wersji 1K - uważam że tutaj przy cenie 4500zł powinno być już pełne złoto tak jak w Amerigo Vespucci które wrzucałem ostatnio, a które jest 1200zł tańsze od MV. Złote i stalowe stalówki są świetne. Te Fusion niby też im nic nie brakuje, ale ta cała historia z poprawą przepływu taka trochę moim zdaniem naciągana, a cena rośnie za tą złotą nakładkę (która wizualnie też nie porywa).

 

Mam też przygotowany test modelu Sea Wood za z tego co pamiętam chyba 1200 albo 1300zł to super pióro. Co prawda stalówka tylko ze stali, ale pisze moim zdaniem nawet lepiej niż te Fusion, korpus i skuwka z bardzo ładnego i przyjemnego drewna, ciekawa wariacja na temat tłoczka i do tego super "maziajowa" żywica w kolorze kremowo-brązowym. :)

 

A te Delty takie jak ten Lex czy Hippocratica (którą też mam już przygotowaną) to pióra bardzo fajne, ale osobiście bym nie kupił. Nic im nie brakuje i wszystko jest porządnie i bardzo dokładnie wykonane więc nie mogę ich ocenić inaczej jak bardzo dobrze, jednak w tej cenie właśnie wolałbym stalówkę złotą bądź palladową.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brr...

Kwadratowo i trójkątnie - ciężko i bez emocji - mnie osobiście odrzuca :cry:

Każdy ma inny gust -trudno mi połączyć estetykę Visconti, która lubię z tym piórem. Zapewne znajdą się tacy którzy będą mieli dokładnie odwrotnie

Edytowano przez Dapi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...