Skocz do zawartości

Dwa oldschoolowe pióra - czy można naprawić?


Lolek

Polecane posty

Witam,

Jako że jestem nowym użytkownikiem forum na wstepie chciałem wszystkich przywitać.

 

W ostatnim czasie wpadły w moje ręce dwa stare pióra. Jedno po moim dziadku, drugie po wujku. Pierwsze z nich z chyba chińskimi znaczkami (może ktoś z forumowiczów rozpozna co to za firma), a drugie to Kaweco Elite 190A M

 

Oto pierwsze z nich:

 

Z5MfbU6.jpg

 

Posiadało kiedyś gumeczkę do napełniania, ale jak go rozkręcilem to się rozsypała - normalka.

pYzT4MY.jpg

 

Stalówka jest bardzo fajna i miekko pisze, więc moje pytanie jest czy można dokupić taką gumeczkę do napełniania?

 

A oto Kaweco. Stalówka bardzo grubo pisze (chyba to jest więcej niż M) i posiada tłoczek którym uszczelnienie korkowe jest do naprawy, ale dodatkowo mechanizm napełniania nie trzyma się w korpusie. I kolejne pytanie czy da się coś z tym zrobić?

Xk6xRO0.jpg

 

uTbs5Ot.jpg

 

6Y1sNpz.jpg

 

Prosiłbym o wskazówki czy da się naprawić te pióra aby można było dalej z nich korzystać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chińskim jest napisane „Kurczak na ostro / wg gen. Tao / 50% warzyw” :D. No dobra, żarty na bok. Pióra raczej da się naprawić. Gumki da się dokupić bez problemów, co więcej niektórzy piórowi uzdrowiciele mają pewne zapasy. „50%” na stalówce pewnie oznacza 12ct złoto. Co do tłoczka - skoro podczas naprawy da się go wyjąć, to raczej da się też na stałe włożyć, chyba że coś jest skopane bardzo. Jeśli chodzi o uszczelke - gdzieś na Forum chyba był poradnik jak zrobić. Swoją drogą całkiem fajne piórka :).

Edytowano przez Geralt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie dziękuje za zainteresowanie tematem :-)

Co do chińskiego pióra to chętnie odkupie taką gumeczkę od kogoś kto ma coś w zapasach (na pewno średnica jest wieksza niż w popularnych Wing Sungach).

Jeżeli chodzi o Kaweco to widziałem już posta o naprawie krokowego uszczelnienia. Ale sam tłoczek bardzo luźno wchodzi do korpus. Czym to uszczelnić lub przykleić? Konieczne będzie założenie oringa? No i kwestia stalówki - jak dla mnie do pisania na co dzień jest za grubą. Na stronach sklepów z piórami nie ma samych stalówek do Kaweco i jeszcze do takiego starego pióra. Może też ktoś ma w zapasach jakąś eFke która by podeszła jak uda mi się już wszystko posklejać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...