Skocz do zawartości

Pilot Iroshizuku Shin-Kai


Mariusz888

Polecane posty

"Atramenty z serii Iroshizuku cieszą się na świecie doskonałą opinią. W naszym kraju również zdobyły sobie dużą popularność, pomimo ceny znacznie wyższej w porównaniu do Japonii, w której są one produkowane. Dziś chciałbym zaprezentować test atramentu Shin-Kai, który wg. producenta ma oznaczać kolor „Deep Sea”. W dużym uproszczeniu, kolor ten odpowiada za uzupełnienie linii o „blue-black”, czyli kolor niebieski z niewielką domieszką czerni.

 

Tzw. „blue-black’i” należą do podstawowej oferty praktycznie wszystkich producentów atramentów, bądź firm, które sprzedają zarówno atramenty, jak i pióra wieczne. Jest to można powiedzieć „klasyka gatunku”. Stanowi ona połączenie pomiędzy inkaustami niebieskimi i czarnymi, przez co jest chętnie używana przez wiele osób. Jednak pomimo tak szerokiego wyboru atramentów tego typu, właściwości przez nie prezentowane są różne. Jaki wobec tego jest Shin-Kai?

Z pewnością, podobnie jak w przypadku innych atramentów z serii Iroshizuku, można pochwalić jego doskonały przepływ. Atrament doskonale sprawdza się zarówno w stalówkach oferujących bardzo cienką, jak i szeroką kreskę. Nie będziemy mieli również problemów z przebijaniem – dochodzi do niego jedynie na papierach, które nie zbierają pod tym względem najwyższych not, a i to w przypadku, gdy położymy sporo cieczy na powierzchnię papieru.

Jako, że użytkuję ten atrament już od dłuższego czasu, to był on testowany w wielu piórach (ze stalówkami zarówno stalowymi, złotymi czy też palladowymi) jak i został sprawdzony na wielu rodzajach papieru (m.in. Rhodi, Moleskine, czy też Oxford) i w każdej kombinacji byłem z niego w pełni zadowolony."

 

Czytaj całość

 

pilot_iroshizuku_shin_kai_sm-4.jpg

 

pilot_iroshizuku_shin_kai_sm-8.jpg

 

pilot_iroshizuku_shin_kai_sm-9.jpg

 

pilot_iroshizuku_shinkai_prsm-1.jpg

 

pilot_iroshizuku_shinkai_prsm-2.jpg

 

pilot_iroshizuku_shinkai_prsm-3.jpg

 

pilot_iroshizuku_shinkai_prsm-4.jpg

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam przyjemność aktualnie go używać. Moje doświadczenie z nim jest takie, że tekst napisany na papierze Rhodii stalówką F na początku jest granatowy, ale z czasem mocno blaknie i w efekcie zostaje kolor taki, jak w najjaśniejszych miejscach pokazanych przez Ciebie w nazwie atramentu. Dlatego, jeśli chodzi o kolor to trochę się zawiodłem, ale przyjemność z pisania nim jest ogromna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...