Skocz do zawartości

Hero 100 vs 1000 vs 800 - miał ktoś kontakt?


Galnospoke

Polecane posty

Jak w temacie. Czy ktos wie, czym sie wlasciwie roznia te piora? Tym razem szukam piora dla dziewczyny i na 99% bedzie to HERO - ma do nich wielki sentyment - totez nie zakladam tematu w dziale "ktore pioro wybrac". Jednak nie bardzo wiem jakie sa roznice (tak, czytalem opisy i recenzje). 100tka jest klasyczna (cokolwiek to znaczy), 1000 jest nowa setka, a o 800 nie znalazlem niczego. Zreszta tych modeli jest duzo wiecej.

 

Pzd.

Edytowano przez Galnospoke
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja małżonka ma Hero 100 w swoim piórniku, pióro ma tylko jedną wadę: musi być codziennie w użyciu aby nie zaschło.  Chwali sobie je bardzo za cienką i dość suchą kreskę. 

 

Bardzo polecam aby wraz z zakupem pióra kupić "kluczyk" do rozbierania Hero 100.

 

Nie mam doświadczenia z Hero 1000 a o istnieniu 800-ki nie wiedziałem do tej chwili.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc po kolei:

1. Hero 100 i Hero 1000 są mniej więcej klonami Parkera 51, w nieco różnych wersjach, gdzie 100 jest bliższa amerykańskiemu oryginałowi, ale nie jest w 100% identyczna, np. nieco inna długość stalówki. Części nie są między oryginalną 51'ka i Hero wymienialne.

 

2. Hero 1000 jest nieco większe, grubsze i cięższe, według mojego odczucia chyba nieco lepiej wykonane, ale jak to jest z piórami tej marki dwa egzemplarze z tej samej serii mogą się różnić.

 

3. Hero 800 jest prawie dokładną kopia Parkera 45, i tutaj części są wymienne np. stalówki

 

Ja osobiście raczej polowałbym na oryginalnego Parkera 51, jest ich na rynku dosyć sporo, i można upolować Parkera w bardzo dobrym stanie, przy obecnym kursie dolara ceny 51'ki w dobrym stanie i Hero 1000 nie aż tak się od siebie różnią.

 

W każdym razie tak Hero 100 jak i 1000 są inną klasa niż tańsze modele np. 616

 

Hero 100 ma tendencję w miarę szybkiego zasychania, nieco lepiej jest to w 1000 gdzie skuwka jest lepiej dopasowana.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...