Skocz do zawartości

Tłoczek w Parkerze jak go wyczyścić?


mahda404

Polecane posty

Otóż stała się rzecz mało ważna aczkolwiek bardzo mnie denerwująca :)
https://drive.google.com/file/d/0BwUCkTxFfAUPQnhocFVMSzB4R1E/view?usp=sharing
jak widać(albo i nie widać :D) na załączonym obrazku za czerwono-pomarańczową kreską oddzielającą część dla atramentu od reszty(nie wiem jak się to fachowo nazywa) znajduje się atrament i nie mam pojęcia jak go stamtąd usunąć ani jak się on tam dostał :D
tak jak mówiłam: nie jest to w jakiś sposób "przeszkadzające" w pisaniu ale no tak trochę bardzo mnie to denerwuje
Czy jest jakaś szansa na wyczyszczenie tego? Czy lepiej na ten mój w pewnym sensie perfekcjonizm kupić nowy tłoczek

a właśnie :D zapomniałam napisać co już robiłam: tłoczek leżał w ciepłej wodzie oraz(wiem że nie powinnam tego robić) był zalany spirytusem

pozdrawiam ciepło

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy słowa do ojca prowadzącego:

 

1. Ten element to uszczelka

2. Tłoczek chyba da się rozkręcić, należy tego dokonać, wyczyścić, poskładać smarując uszczelkę smarem silikonowym. Sprawdziłem, mój dało się rozkręcić, wymagało to dość mocnego ogrzania metalowego pierścienia. Ja zrobiłem to zapalniczką żarową, ale raczej polecam mocną suszarkę...

3. Nie używać spirytusu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelka puściła. Mogłabyś to naprawić dodając smaru silikonowego od strony pokrętła, ale to tylko działanie w stylu pana Kazia i "na dotyk się będzie trzymało". Ja bym olał i kupił nowy tłoczek lub dociął nową uszczelkę z gumy czarnej z LeroyMerlin.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzywam tloczkow parkera i to zdarza sie przy kazdym myciu. Tloczka (tego na spirali,tzn. ze sie pokreca) nie da sie rozebrac.

Na chlopski rozum: jak sie tam cos dostalo to predzej czy pozniej sie wydostanie.

Tylko zostaw konwerter w jakims cieplym miejscu,poczekaj do tygodnia. Warto miec dwa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...