Skocz do zawartości

Jak pióro Jinhao przerobić na fleksa?


Polecane posty

  • Odpowiedzi 118
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

 Na taki pomysł to wpadłem ponad rok temu gdzieś tu opisany na forum, ale jeszcze się tego nie podjąłem 

 Co do stalówek to masz sporo sklepów z takimi stalówkami do obsadki

 http://www.szal-art.pl/stalowki-dleonardt-manuscript_1069_4412/ 

 http://www.artequipment.pl/k353,kaligrafia-obsadki-i-stalowki.html 

 http://calligraphers.eu/pl/4-stalowki

 myślę że jedynie zabawa polega na dopasowaniu stalówki do spływaka i powinno zadziałać

 próby i jeszcze raz próby :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po obejrzeniu tego filmu też chcę zgłębić ten temat, szczególnie jeśli chodzi o dopasowanie modelów stalówek dostępnych na polskim rynku. Nie chcę kupować na ślepo stalówek i wyrzucać tych, które nie będą pasowały, a na kaligrafii nie znam się zupełnie w tej chwili.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś rok temu wsadziłem Joseph'a Gillot'a 303 do jakiegoś No-Name'a ze stalówką IPG, i 2788 albo 659 do Hero 616. W obu przypadkach trzeba było trochę skrócić stalówkę, żeby nie wystawała za bardzo. Efekt końcowy całkiem niezły wyszedł, ale stalówki pozostawione w piórach zalanych atramentem błyskawicznie korodowały. Plamy rdzy pojawiły się po pierwszej nocy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem, dotykałem, popisałem chwilę i pogadałem z właścicielem. Poza tym kilka osób które u mnie kupowały atramenty korzystały właśnie z takich kombinacji.

Jest kilka rzeczy na którą trzeba zwrócić uwagę:

- Stalówka powinna być chromowana lub ze stali nierdzewnej. Ewentualnie można zabezpieczyć stalowkę w inny sposób, np pokrywają ja taniną.

- liczy się nie tylko ogólny rozmiar stalówki, ale również jej krzywizny.

Aktualnie najbardziej popularne do modyfikacji są właśnie Zebra G - ze względu na chromowanie i zbliżone wymiary i kształt do stalówek nr 6.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź też pod uwagę, że stalówki typu Gillot dość szybko tępią się. Więc 10 sztuk to, prawdę mówiąc, szybko Ci się zużyje. Nie wiem jak Zebra ale też nie spodziewałbym się "długowieczności"...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 zł z kawałkiem za sztukę to bardzo dobra cena, ale biorę pod uwagę tylko opinie użytkowników Zebry. Nawet w Polsce są stalówki po 8-10 zł za sztukę i uważam, że są bardzo dobre. 6 zł -jak dla mnie promocja :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomnę, że Desiderata Pen wytwarza pióra "wieczne" ze stalówkami Zebra G. W moim Daedalusie siedzi taka stalówka od kilku miesięcy i nic złego jej się nie dzieje.

 

Pióra fajne, ich idea mi się podoba, ale niedostępne w Polsce. Tymczasem ja poszukuję rozwiązania na używanie stalówek od tzw. maczanek w piórze zaopatrzonym w tłoczek. Chcę ominąć problem nieustannego maczania stalówki w atramencie.

 

Wiem, że najprostszym rozwiązaniem byłby zakup takiego pióra, jak Pilot Justus lub Falcon, ale to muzyka przyszłości. W tej chwili chciałbym spróbować zabawy w kaligrafię za mniejsze pieniądze używając artykułów dostępnych w Polsce i nie wymagających zbyt wielkiego majsterkowania typu przycinanie, szlifowanie, itp., tylko oferujących proste rozwiązanie: złożyć i pisać.

Edytowano przez piotrsajnog
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwracałem jedynie uwagę, że Zebra G nie sprawia kłopotów w długotrwałym zetknięciu z atramentem.

 

Ale, dodam jeszcze, że jako praktyk, nie rozumiem niechęci do macznia stalówki w atramencie. Nawet pióra Desideraty nie potrafią podawać atramentu bez przerw. Co jest bardziej irytujące, atutomatyczne maczanie, czy niespodziewane przerwy?

 

Jeśli masz zamiar kaligrafować "nieco poważniej", to maczanka jest JEDYNYM sposobem.

 

Pilot Justus nie nadaje się do kaligrafowania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomnę, że Desiderata Pen wytwarza pióra "wieczne" ze stalówkami Zebra G. W moim Daedalusie siedzi taka stalówka od kilku miesięcy i nic złego jej się nie dzieje.

Jak często pojawiają się u nich pióra do kupienia? Bo pamiętam, że te kilka miesięcy temu kiedy o tym pisałeś, to wyprzedały się w ciągu chyba kilku godzin.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...