Skocz do zawartości

Pióro dla pierwszoklasisty


AMI555

Polecane posty

Nie miałem nigdy w ręku ABC, ale stalówka jest standardowa Lamy, ja je lubię. Pisałem nawet tą "A", przeznaczoną dla początkujących. Ponoć jest wyszlifowana tak, by miała większą tolerancję na pochylanie. Może i tak, ale w sumie jakiejś szczególnej różnicy nie poczułem, może wydawała się ciut gładsza. A może to kwestia egzemplarza.

Kakuno natomiast posiadam, korzystam w miarę regularnie i jest to pióro godne polecenia. Na wskroś japońskie. Pozbawione czegokolwiek, co czyniłoby je ciekawym (no, przepraszam, jest buzia na stalówce), ale wykonane tak, że będzie robić robotę przez lata. No i choć wygląda, jak wspomniałem, niezbyt ciekawie, to bardziej "dorośle", niż ABC. Gdybym był pierwszakiem, chyba wolałbym takie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wymienię 3 pióra szkolne które są bardzo podobne do siebie, wspomniane Lamy ABC, Pelikan Pelikano Junior i Pelikan Griffix. Wszystkie pióra posiadają stalówki oznaczane jako A i LH, L w przypadku Pelikana. Stalówka A rzeczywiście wydaję się twardsza ale główną jej cechą jest większe i bardziej zaokrąglone ziarno, ziarno ma nadaną bardziej kulistą formę i piszę jak wspomniano, coś pomiędzy F a M, raczej zbliżone do M. Stalówki L lub LH to stalówki dla leworęcznych i również piszą pomiędzy F a M. To takie powiedzmy "klony"pod względem ergonomii, pióra o podobnym kształcie. Jeżeli forma tych piór nie odpowiada to przychodzą mi na myśl tylko pióra chińskie z charakterystycznym wgłębieniem na uchwycie z "normalnymi" stalówkami o rozmiarach EF lub F(lepiej F)

hIOVTSJ.jpg

x1ngaUD.jpg

l9m3x5u.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 2 months later...
Dnia 15.10.2015 o 11:35, AMI555 napisał:

Witam serdecznie 🙂

 

Szukam wiecznego pióra dla swojej sześcioletniej córeczki (1 klasa) zaczynającej naukę pisania. Przetestowałyśmy dwa pióra. Pelikan Twist byłoby świetne gdyby nie grube literki oraz Parker Vector gdzie plusem są cienkie literki zaś minusem fakt, że nie posiada specjalnej strefy uchwytu. Jej brak powoduje, że córa zanim odpowiednio ułoży stalówkę aby pióro zaczęło pisać zaczyna się niecierpliwić i boje się, że zniechęci się do pisania. A chęci do nauki jej nie brakuje.

Czy znacie Państwo pióro które byłoby "połączeniem" obu w/w piór. Czyli z ergonomicznym uchwytem i cienka stalówką? Jeżeli takiego nie ma to jakie byłoby najbardziej zbliżone do "ideału".

Będę wdzięczna za opinie i porady.

 

P.S. Przed zakupem przeczytałam artykuł na temat tego, na co należy zwracać uwagę przed zakupem pióra dla dziecka. Najwyraźniej nie zawierało pełnych informacji.

 

Pozdrawiam 🙂

Witam

żadne! w 1szej klasie, w 1szym semestrze piszemy ołówkiem. 

Dzięki temu eliminujesz w/w problemy a nauka pisania staje się radosna. 

W domu w spokoju ćwicz z dzieckiem, w szkole na poczatku tylko ołówek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...