Skocz do zawartości

Sailor 1911 Young


beiska

Polecane posty

Young jest poprawny. F-ka jest bardzo cienka (jak u japońców), ale nie sucha i stosunkowo gładka (nie drapie). F-kę przetestowałem przez przypadek - zamówiłem M, przyszło F (bo sprzedawca się walnął) i dzięki temu miałem okazję poobcować z taką wersją. Aktualnie czekam na M-kę. Powinna być w przyszłym tygodniu, to dam znać, jak wypada.

 

Generalnie, pióro sprawia wrażenie nieźle wykonanego. Jest lekkie, ale całkiem dobrze wyważone. Wymiary znośne - nie za duże, nie za małe. Daje się odczuć niższą jakość materiałów, z których zostało wykonane w porównaniu z wersją 1911 Standard - w tym drugim plastik jest o niebo przyjemniejszy w dotyku. Stalowa F-ka w Young pisała od pierwszego "kopa" - nic nie przerywało, nic nie szarpało, gładko szła po papierze, niemniej była ciut sucha. Trochę martwi mnie relatywnie mała pojemność firmowego tłoczka, ale - przy założeniu, że stalkę trzymamy na poziomie F/M, to nie powinno być tragedii.

 

Jeśli chodzi o japońce, to nieco tańszą alternatywą w tym przedziale cenowym będzie Platinum Balance. Też rozważałem, ale ostatecznie poszedłem w stronę Sailora. Nie wykluczam jednak, że i Platinum przytulę z czasem.

 

W PL kompletnie nie opłaca się kupować japońskich piór, w szczególności tych ze złotą stalką. Wersja 1911 standard z 14k stalką kosztuje tam ok. 80-100 dolarów z przesyłką, więc warto to rozważyć, jeśli zamierzasz wydać 300 zł na Young. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

80-100 dolarów brzmi kusząco, ale chyba trzeba pamiętać, że kurs nie jest przeliczany w najbardziej korzystnej wersji i chyba przez to wychodzi znacznie drożej...

Zastanawiam się, czy zamawiać M czy F. Piszę małymi literami, ale też lewą ręką pod trochę innym kątem i ten atrament musi swobodnie spływać, zawsze mam z tym problemy...

 

Z jakiego sklepu swoje pióro zamawiałeś? Nie było problemu z reklamacją i zwrotem? Masz wersję pozłacaną czy rodowaną?

 

Szkoda, że Pilot nie ma nic w takim przedziale cenowym. Prera odpada, bo 220 zł za pióro w którym jest stalówka z pióra za 70 zl, jest jakimś żartem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może Pilot Stella 90s, stalówka 14kt, cena na rakuten to około ¥8600, za przesyłkę ¥1500.

¥10100 to po przeliczniku PayPal około 330PLN.

Niestety może się okazać, ze złapie cię urząd celny, a wtedy doliczą ~75PLN za VAT.

Edytowano przez ksm
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywam, że ciekawa propozycja, ale mam opory przed zamawianiem...

 

Raczej niesłusznie. Kupowałem już kilka piór w Japonii i nigdy nie miałem z nimi kłopotu, nie licząc ewentualnego haraczu dla Urzędu Celnego.

Ale ostatnio przepuścili mi Platinum 3776 bez dodatkowych opłat :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cło to pikuś, bo to ledwie parę procent od wartości paczki. VAT za to potrafi uczynić niektóre zagraniczne zakupy nieopłacalnymi, bo to 23%. Celnicy raczej nie mają jakiegoś konkretnego klucza. Zwykłe nieduże paczki sprawdzają raczej wyrywkowo, chyba że ktoś często dostaje zagraniczne paczki ze sklepów, to wtedy mogą się bardziej interesować zawartością, a i trudniej nabrać ich na "gifty" czy "warranty repair". Ot trzeba mieć szczęście. Mi udało się uniknąć VAT przy zamawianiu u Gouletów, mimo że paczka taka mała nie była.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na FPN polecają między innymi tych sprzedawców na rakutenie:

Komamono-Honpo

Voice

U Voice nie ma tego towaru, ale można wysłać maila i zapytać czy są w stanie to sprzedać, mnie niestety nie załatwili Pilota VP ze stalówką stub, ale potem dowiedziałem się, ze nie ma tego modelu na rynku japońskim. Kontakt mailowy bardzo dobry, choć trochę wolny, pisaliśmy po angielsku.

Ten model jest u Komamono-Honpo.

Płatność przez PayPal (z przewalutowaniem po stronie PayPal'a). Nie radzę kupować bezpośrednio z płatnością kartą kredytową, bo prowizje za przewalutowanie jakie liczą sobie polskie banki są rabunkowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jedna rzecz, dlaczego nie ma go nigdzie w ofercie w Polsce, mimo, że jest ciekawą propozycją jakość/cena?

Właśnie dlatego. Zobacz jakie ceny mają japońskie pióra sprzedawane oficjalnie w Polsce. Praktycznie wszystko powyżej Pilota MR jest pozycjonowane w okolicach 1 kPLN.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Young jest poprawny. F-ka jest bardzo cienka (jak u japońców), ale nie sucha i stosunkowo gładka (nie drapie). F-kę przetestowałem przez przypadek - zamówiłem M, przyszło F (bo sprzedawca się walnął) i dzięki temu miałem okazję poobcować z taką wersją. Aktualnie czekam na M-kę. Powinna być w przyszłym tygodniu, to dam znać, jak wypada.

 

 

 

Czy mogę poprosić o próbkę na zdjęciu tej eFki? (idealnie by było w towarzystwie jakiejś M japońskiej) :rolleyes:  :rolleyes:  :rolleyes:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...