Skocz do zawartości

Aurora Blue


musicman

Polecane posty

Starałem się ustawić tak balans bieli, żeby wyszło dobrze. Jest prawie idealnie, tak jak napisałem w realu nieco więcej fioletu. Na papierze Pukka Pad nie jest aż tak granatowy jak na Leuchtturm. Lubie Pukkę za to, że tak nie chłonie atramentu i ładnie widać cieniowanie. L 1917 niestety bardziej chłonie, przez co atrament jest zdecydowanie ciemniejszy ale i nie ma cieniowania, które ja osobiście bardzo lubię.

Co do pióra to mogę oczywiście coś skrobnąć niebawem, pióro jest u mnie 3 dzień dopiero, ale wydaje mi się, że dobrze wybrałem. Nie bardzo mam odniesienie bo i moje doświadczenia piórowe są znikome. Jedynie z Aurorą Talentum i ew. tym co przetestowałem na szybko w sklepach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pióra to mogę oczywiście coś skrobnąć niebawem, pióro jest u mnie 3 dzień dopiero, ale wydaje mi się, że dobrze wybrałem. Nie bardzo mam odniesienie bo i moje doświadczenia piórowe są znikome. Jedynie z Aurorą Talentum i ew. tym co przetestowałem na szybko w sklepach.

Będę zobowiązany, bo przymierzam się do zakupu czarnej wersji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny atrament, na pukka pad rzeczywiśćie wygląda bardziej niebiesko, porównywalny nawet z carandache blue sky. Natomiast na zwyklym xero zdecydowanie ciemniejszy i bardziej fioletowy. Tak jak pisałem zależy sporo od papieru i pióra.

Świetny przepływ, nie zasycha, ładnie cieniuje, z Lemanem tworzy duet idelany. Pomimo stalówki M i mokrej kreski atrament wcale bardziej nie przebija niż cienka Aurora ze stalówką F. Wydaje mi się, że Aurora Blue wygrywa z atramentami Carandache. Czekam jeszcze na Diamine, porównanmy zobaczymy... :-)

Co do pióra to recenzje napisałem ale na papierze i muszę zrobić zdjęcie. Niebawem umieszczę. Ogólnie bardzo subiektywnie to wielki pozytyw, ale z cenami od 1 marca delikatnie mówiąc przesadzili.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...