Skocz do zawartości

Proszę o opinię


beiska

Polecane posty

Jakby było dobre tylko w swojej półce cenowej to producent nie zastosowałby tych samych stalówek w Plisir :)

 

Z całym szacunkiem, ale Preppy to klasyczna jednorazówka. Korpus zwykle pęka w okolicy gwintu po 2-3 miesiącach używania a ze stalówki złazi farba :bezradny:.

W modelu Plaisir są dostępne sekcje ze stalówką wykonaną z niemalowanej stali. Być może są przez to trwalsze.

Oba pióra są przyzwoite, ale jednak w swoich przedziałach cenowych.

A co do oceniania ludzi po posiadanych przez nich przedmiotach - zgadzam się, że jest to nierzadko niesprawiedliwe a w dodatku czasem mylące, ale tak już jest odkąd człowiek zlazł z drzewa i wziął do ręki kamień. I chyba nic na to nie poradzimy ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko zdecydować się na pióro, jeżeli nie ma możliwości napisania nim chociaż kilku kresek, zwłaszcza, kiedy w lewej ręce wszystko inaczej się zachowuje... Miałam droższe i tańsze pióra, a najlepiej pisało mi się Inoxcromem 2002, ale już inny Inoxcrom, droższy, nie współpracował.

Zastanawiam się nad Montegrappa Parola. Ale czy to dobry pomysł kupować najtańszy model Montegrappy? Podoba mi się długa stalówka i jej kształt, chociaż Fortuna ma ładniejsze zdobienie. Czy ktoś pisał Parolą i może podzielić się wrażeniami?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Aurora Syle, moim zdaniem dobrze wyważone. Spośród rożnych piór jakie mam wydaje mi się ze przy cieniutkiej linii F jest idealnie "mokre" przez co można szybko i wygodnie notować. Jest jeszcze jeden plus- sekcja jest z materiału bardzo miłego w dotyku, reszta u mńie metalowa, chyba stalowa, wiec daje poczucie ze jak spadnie to nie pęknie

Równie szybko notuje mi się Platinum Plaisir (stalówka 0,3), o którym ktoś tu pisał. Mi ze stalówki nic nie złazi. Ale jest jest zdecydowanie gorzej wyważone niż Aurora.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felicja, nigdy nie pisało mi się dobrze Charlestonem.

 

Może trochę naiwne pytanie... Czy można w sklepie stacjonarnym oczekiwać od sprzedawcy, że pozwoli coś napisać piórem? słyszałam o maczaniu stalówki w atramencie w sklepie, ale to jednak chyba nie to... W jaki sposób decydujecie się na zakup? Tylko po opisie, opiniach? Pół biedy jeżeli pióro nie jest bardzo drogie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...