Skocz do zawartości
visvamitra

Pelikan Stola III - niemieckie uderzenie

Polecane posty

Wygląda na to, że Pelikan podjął decyzję o wejściu na rynek piór "dla początkujacych" (+/- 100 -150 PLN bo o pozycjonowanie cenowe tutaj chodzi). Niebawem na rynku pojawi się Pelikan Stola III, którego cena bedzie zgodnie z zapowiedziami na Goldspotpens, oscylowała w granicach 30 dolarów. Zdaje się, ze firma celuje w rynek, który obecnie należy do Lamy (Al-Star / Safari), Pilota (MR) i TWSBI (model ECO może namieszać na rynku, pióro z tłokiem za 30 $ to dobra oferta). Zachęcam do rzucenia okiem na ciekawy wpis wspomnianym wyżej blogu www.goldspotpens.blogspot.com. I przyjrzenie sie pochodzącym z niego zdjęciom:

pelikan-stola3-beauty-shot.jpg

pelikan-stola-comparison-w-pilot-metro-l

W sumie nie jest źle. W mojej ocenie wygląda lepiej niż Pilot, ale gorzej niż Lamy. Tak, wiem, wieszałem na designie Al-Stara / Safari psy. Nic jednak nie poradze na to, że polubiłem te pióra i nawet przekonałem sie do ich budzącej skrajne emocje stylistyki.

Ciekawi mnie, jak Pelikan poradzi sobie w tym segmencie cenowym.

Edytowano przez visvamitra

You can't stop the waves but you can learn how to surf.

Gość

Pióro jakoś nie urywa głowy ale klips interesujący. System zasilania pewnie standardowy (nabojowy) więc szału nie będzie, ale będę śledził wejście w ten przedział cenowy.

W pierwszej chwili skojarzyło mi się z Aurorą Idea, ten kształt sekcji i linie na stalówce... Wygląda przyzwoicie, ale raczej pozostanę w czarno-czarnych :)

Z góry przepraszam za skłonności do OT.

Gość Andrew

Hmm, przecież Pelikan ma  już budżetowe pióra (np. Silverstar, Jazz Elegance), więc raczej można mówić o poszerzaniu tej oferty a nie szukaniu nowego targetu ;)

Chętnie zobaczyłbym na żywo. Na zdjęciach nie urywa niczego.

You have been placed on moderator queue. This means that all content you submit will need to be approved by a moderator before it will be shown.

Patrząc na zdjęcia jakiś mały będzie ten nowy Pelikan.

Zdecydowanie cieńszy i krótszy od Lamy.

Mnie jakoś nie przekonuje.

Gość Markol

dlatego pacnięcie...

No niby tak, tylko...

to jest Chevrolet

Ekv3Pcc.jpg

i to też jest Chevrolet

tDXs53c.jpg

a jednak oczekiwanie, ze w tym drugim będzie też V8 jest odrobinę nieracjonalne ;)

Ciekawostka: Ten drugi Chevrolet to spadkobierca Daewoo Matiza. Który jest odrzuconym przez Fiata projektem nowego Fiata 500, autorstwa Italdesign Giugiaro.

A trzycylindrowy silnik E-Tec swoją kulturą pracy robił ogromne wrażenie. Przynajmniej po przesiadce z Fiata 126p, który - o ironio - był następcą starego Fiata 500.

Si vis pacem, para bellum.

Może i ciekawe, ale jednak wybrałbym co innego - jeżeli już Pelikan, to są zdecydowanie ładniejsze... Mam wrażenie, że ostatnio Pelikan chce produkować wszystko tzn. pióra fioletowe, brązowe, niebieskie, ametystowe, minimalistyczne, cukierowe (różowo-złote M600), demonstratory... no dosłownie co się da :)

Gość Andrew

Pelikan od dawna produkuje farby, flamastry, gumki, pisaki, zakreślacze, tanie długopisy i pióra oraz ogólnie pojęty asortyment szkolno-biurowy, więc nic odkrywczego nie ma w kolejnym modelu budżetowego pióra ;)

Minęło 5 lat, wszyscy już zapomnieli o Pelikanie Stola III, a ja od pewnego czasu piszę tym piórem i chwalę go sobie.