Skocz do zawartości

Pelikan 800 Czy stalówka jest uszkodzona?


8875

Polecane posty

 

A czy babybottom występuje jednostronnie czy dotyczy w moim przypadku góry i dołu stalówki? Jam można to naprawić?

 

 

 

A powiedz mi, co ty dokłanie chcesz naprawiać? 

Jeżeli stalówka nie ma problemów ze startowaniem i nie przerywa w czasie pisania, nie drapie. To zgodnie z zasadą że nie naprawia się działających rzeczy w ogóle bym jej nie ruszał. 

To że jest trochę szersza niż standardowa F-ka - ten typ tak ma i nie jest to jednostka chorobowa.

 

Tutaj możesz przeczytać o baby bottom : 

http://www.richardspens.com/pdf/workshop_notes.pdf

 

W tekście jest powiedziane że jeżeli ten tyłeczek jest zbyt głęboki to może to powodować problemy ze startowanie i przerywaniem w czasie pisania (strona 7). Ale brak zaokrągleń przy szczelinie będzie powodował że stalówka będzie chropowata (Strona 9 pierwszy akapit). Kwestia równowagi pomiędzy odpowiednim zaokrągleniem, na tyle aby uzyskać gładkość i miękkość w czasie pisania, ale jednocześnie nie na tyle głębokie aby nie powodawać przerywania w czasie pisania atramentem. 

 

A za 550 szarpałbym jak komornik meblościankę ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy lata produkcji które wskazał akmac – to nie właśnie najsłabsze z czasów produkcji pelikana?

Może i były słabsze, ale to nie znaczy, że wszystkie stalówki wtedy wyprodukowane były wadliwe, tylko że czasami się takie zdarzały. Z twojego opisu wynika, że ta akurat wadliwa nie jest, a za taką cenę, to raczej nie ma się co zastanawiać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyzja podjęta. Nauczka dla „nowych” rozpocząć zabawę od lektury. Bazowanie na tym co zobaczyłem podczas różnych testów zdyskwalifikowałaby pelikana za problemy z odwrotnym pisaniem. Jaki zatem atrament będzie miał odpowiedni przepływ dla tej stalówki?  Tak wygląda po umyciu.

post-3876-0-89858000-1441024631_thumb.jpg

Edytowano przez 8875
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akszugor i no co to komu i na co to potrzebne? :) Przez ciebie szukam teraz cen Pilota Iroshizuku Fuyu-Syogun...

 

Tylko szukaj w Japonii (np. engeika.com) albo na e-bay, bo w europejskich sklepach są wściekle drogie :bezradny:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od tej samej osoby możliwość kupienia Pelikana 600 (stalówka M) niestety "body" pęknięte (brakuje części korpusu) stalówka nietknięta, mechanizm tłoczka także, skuwka jak nowa.

Czy istnieje możliwość zamówienia samego korpusu (np serwis) bo szkoda tego pióra.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akszugor i no co to komu i na co to potrzebne? :) Przez ciebie szukam teraz cen Pilota Iroshizuku Fuyu-Syogun...

 

Miło. Po to jest ta strona, by ułatwiać wybór i pozbawiać ludzi pieniędzy. ;)

Miłego użytkowania!

 

Gdy już będzie Ci mało atramentów, popatrze także na forum, visvamitra często pokazuje jak niektóre ładnie cieniują przy szerszych stalówkach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło. Po to jest ta strona, by ułatwiać wybór i pozbawiać ludzi pieniędzy. ;)

Miłego użytkowania!

 

Gdy już będzie Ci mało atramentów, popatrze także na forum, visvamitra często pokazuje jak niektóre ładnie cieniują przy szerszych stalówkach.

Tak jak nadmieniłem zalałem pelikana atramentem Diamine (tymczasowo) i zauważyłem Nib creep. I jak tu nerwicy nie dostać. To atrament? Szukam korpusu do 600 wysłałem maile do serwisu ale cisza.

Obawiam się ceny bo korpus + skuwkado do pelikana 800 to prawie tyś zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak nadmieniłem zalałem pelikana atramentem Diamine (tymczasowo) i zauważyłem Nib creep. I jak tu nerwicy nie dostać. To atrament? Szukam korpusu do 600 wysłałem maile do serwisu ale cisza.

Obawiam się ceny bo korpus + skuwkado do pelikana 800 to prawie tyś zł.

Atramenty Pilot Iroshizuku mają w Polsce niemiłosierną wręcz cenę. Wynika to z wielopoziomowego systemu dystrybucji, opisywał to kiedyś @Ariel. Realnie sensowny pozostaje tylko zakup za granicą. Z kolei Diamine ma dużą gamę kolorów, ale atramenty zachowują się tak bardzo różnie i nieprzewidywalnie, że jest z nimi prawdziwa Rosyjska Ruletka. Osobiście na razie  przestałem je kupować. Godne polecenia są na przykład atramenty Sailor w cenach 50-80zł za 50ml, podobnie GvFC, ale ostatnio podrożały o jakieś 30% :(. Tak wczoraj się zastanowiłem i mi wychodzi, że na razie bardzo korzystny stosunek Jakość/Cena mają Pelikany z serii Edelstein - 63 zł / 50 ml. Spróbuj może użyć jakiegoś Edelsteina.

Edytowano przez endoor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...